Zyrtarisht, 2 shqiptarë këtë vit në Eurovizion

March 5, 2020

Këtë vit në Eurovizion do të jenë jo një por dy shqiptarë. Është tashmë zyrtar lajmi që Gjon`s Tears do të përfaqësojë Zvicrën në festivalin europian të muzikës.

Ai fitoi mes 515 konkurrentëve dhe u përzgjodh nga një juri prej 100 profesionistësh. Fotoja e tij gjendet tashmë me site-n zyrtar të Eurosong. Ai do këndojë në frëngjisht “Repondez moi”.

Ndërkohë që Shqipëria përqafësohet këtë vit nga Arilena Ara.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background