Vdes nga koronavirusi aktori i njohur në moshën 41-vjeçare

July 6, 2020

Aktori i njohur i Broadway Nick Cordero, i cili ka qëndruar rreth një muaj në kujdes intesiv, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

41-vjeçari vdiq ditën e diel dhe lajmin e ka dhënë vetë gruaja e tij, Amanda Kloots përmes një postimi në “Instagram”.

 “Zemra ime është e thyer pasi nuk mund ta imagjinoj jetën tonë pa atë.”

Ajo ka treguar se burri i saj ka luftuar me Covid-19 për 95 ditë, ku gjatë kësaj periudhe kishte pësuar mini-sulme dhe këmbën e djathtë e kishte amputuar për shkak të mpiksjes së gjakut.

Nick Cordero ka qenë i nominuar për çmimin Toni për rolin që kishte në filmin“Bullets Over Broadway”. Ai njihet gjithashtu edhe për rolet në “Waitress” dhe “A Bronx Tale”.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background