termeti

Aktorja hollivudiane me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, ashtu si shumë artistë të tjerë është solidarizuar me të gjithë shqiptarët që janë prekur nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Ajo së bashku me vëllain e saj Nate Dushku kanë bindur shumë studentë e përfaqësues të Universitetit elitë të Harvardit të bashkohen për të mbledhur fonde për […]

Ndër ata që tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri u mori jetën, ishin edhe dy djemtë kosovarë të familjes Abazi nga Gjilani. Isa Abazi 29 vjeçar dhe Shemsedin Abazi 32 vjeçar ishin dy vëllezërit nga Gjilani të cilët udhëtonin në Durrës për punë dhe po qëndronin në një hotel që u shemb. Në shumën prej […]

Dua Lipa ka vendosur ta ndihmojë në një mënyrë tjetër Shqipërinë, Këngëtarja ka bashkëpunuar me markën ‘Bond‘ për të krijuar një linjë veshjesh dhe paratë e fituara prej tyre do të dhurohen për të prekurit nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Përmes rrjeteve sociale , dua ka njoftuar se tashmë linja me bluzat me […]

Grimieri i famshëm shqiptar, Mario, që jeton dhe punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i është bashkuar dhuruesve për të prekurit nga tërmeti. Në një reagim në Instagram, Mario ka treguar një histori personale kur i kishte bërë për herë të parë vetes një dhuratë, pas një pune shumë vjeçare. Grimieri shprehet se ka […]

Edhe këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta që jeton në Itali është prekur mjaft nga tragjedia që ka mbuluar Shqipërinë javën e fundit. Ai ështe sensibilizur si gjithë shqiptarët duke dhënë kontributin e tij në ndërtimin e shtëpisë së një prej familjeve të prekura nga tërmeti. Ermali shprehet se i bashkohet apelit të Erion Veliajt […]

Vetëm 3 ditë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare e famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, deklaroi se ka vendosur të udhëtojë drejt Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Bebe e ka mbajtur premtimin dhe pasi ka dhënë një koncert është nisur sot për në Shqipëri. Këngëtarja ka treguar me anë të videove të postuara në […]

Kënga Magjike po afron por pas ngjarjes tronditëse me tërmetin, duket se jo të gjithë artistët janë në gjendjen e duhur shpirtërore për të performuar. Besa Kokëdhima ka njoftuar në Instagram se ka vendosur të tërhiqet nga gara e “Këngës Magjike”. “Të dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se në këtë kohë tragjedie, pikëllimi dhe […]

Si shumë emra të tjerë publikë, edhe Lindita Halimi, mori iniciativën për të mbledhur fonde në ndhmë të të prekurve nga tërmeti. Fushata e saj në GoFundMe quhej “Lindita and friends for Albania,” por tani nuk është më i aksesueshëm dhe këngëtarja shpjegon pse vendosi të hiqte dorë. “E fshiva. Shumë dramë. Njerëzit po mendojnë […]

Me tragjedinë e tërmetit të 26 nëntorit, producenti i ‘Këngës Magjike‘, Ardit Gjebrea , kishte menduar ta shtynte finalen e festivalit të programuar për datat 4-5 dhe 7 dhjetor, por dy ditë qëndrimi në Thumanë, e kanë bërë të ndryshojë mendje. “Po flisja me një prej familjeve të prekura nga kjo dramë, famija Caci dhe […]

Prezantuesja Alketa Vejsiu ka qenë e ftuara speciale në emisionin live të Rai 1 pasditen e kaluar për të përcjellë situatën e shkaktuar nga tërmeti që ka prekur vendin tonë. E pyetur nga prezantuesja e njohur italiane Lorella Cucarini mbi ndjesitë dhe çka po përjetohet në vendin tonë, Vejsiu teksa po tregonte disa nga historitë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background