Shakira

Shakira ka një lajm të mirë për të gjithë fansat e saj. Këngëtarja kolumbiane ka njoftuar ndjekësit e saj në “Twitter” se më 26 maj do të nxjerrë albumin e saj të ri, “El Dorado”. Ky është albumi i njëmbëdhjetë i këngëtares 40-vjeçare, që njëherësh është edhe njëra prej artisteve latine që ka shitur më […]

Jennifer Lopez dhe Shakira dhuruan një performancë të jashtëzakonshme në “Super Bowl”, por shumë familje amerikane kanë nisur të nënshkruajnë një peticion kundër dy artisteve. “Komisioni Federal i Komunikimit” ka marrë 1312 ankesa nga njerëz në 49 shtete të ndryshme për spektaklin që ato dhuruan në 2 shkurt. Ata që kanë parë shfaqjen e dy […]

Jennifer Lopez dhe Shakira elektrizuan skenën e “Super Bowl” duke dhënë një spektakël fantastik gjatë çdo pushimi mes ndeshjeve gjë që u kthye në kryefjalën e mediave. Por sa u paguan dy yjet latine për këtë shfaqje? Në fakt as edhe një qindarkë! Këngëtaret vendosën të performonin falas për të kënaqur publikun dhe në këmbim […]

Mbrëmja e djeshme në edicionin e 54- ërt të Super Bowl në Majemi ishte e mbushur me gjak latin. Jennifer Lopez dhe Shakira ishin ngarkuar me detyrën për të ngritur në këmbë publikun e finales së madhe të futbollit amerikan, por edhe telespektatorët në të gjithë botën. Dritat e “Hard Rock Stadium” u fikën për […]

Edhe pse Shakira 42 vjeç ka 10 vjet në një lidhje dashurie me futbollistin Gerard Pique 32 vjeç, ata ende nuk janë martuar, dhe këngëtarja ka zbuluar më në fund arsyen pse. Ajo tha për revistën “Holla” se martesa e frikëson atë. “Nuk dua te martohem. Sinqerisht, martesa më frikëson. Nuk dua që të më […]

Shakira dhe Jennifer Lopez janë këngëtaret e përzgjedhura për të kënduar në Super Bowl 2020.  Koncerti  që është edhe një nga më të mëdhenjtë në botë, u ndoq nga 98 milion njerëz këtë vit. Në një deklaratë, NFL tha se dy këngëtaret do performojnë në 2 shkurt në Hard Rock Stadium në Miami. Shfaqja e […]

Këngëtarja e famshme Shakira mund të dënohet me burg nëse vërtetohet që është bërë pjesë e një evazioni fiskal së bashku me bashkëshortin e saj Gerard Pique. Dyshohet se që nga viti 2012, kur ajo është shpërngulur në Spanjë, nuk i ka paguar shtetit asnjë qindarkë taksa nga të ardhurat e saj. Prej vitit 2012-2014, […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background