SanRemo

Antonio Diodato është triumfuesi i edicionit të 70 të festivalit të Sanremos. Me këngën “Fai rumore”, ai mundi në finale Francesco Gabbanin dhe i “Pinguini Tattici Nucleari”. Diodato u vlerësua edhe me çmimin e kritikës “Mia Martini” dhe atë të medias “Luccio Dalla”. Këngëtari do të jetë artisti i radhës që do të përfaqësojë Italinë […]

Preku ëndrrën e femijërisë, pikën më të lartë të karrierës së saj, një natë në Sanremo. Prezantuesja e televizionit Klan, Alketa Vejsiu, ka prezantuar në krah të Amadeus dhe Georgina Rodrigues në natën e tretë të festivalit prestigjioz të muzikës italiane. “Për mua kjo është endrra e një vajze të lindur dhe rritur në një […]

Edhe pse jo në garë kantautori shqiptar Ermal Meta nuk ka munguar të lë gjurmën e tij artistike dhe në këtë edicion të ’70 të Festivalit të Muzikës Italiane Sanremo 2020. Nën autorësinë e tij, ai solli këtë herë një këngë dedikuar femrës, një frymëzim nga një histori e vërtetë. Bëhet fjalë  për historinë e […]

Alketa Vejsiu, do të ngjitet mbrëmjen e sotme në skenën e madhe të Sanremo-s, duke shënuar kështu një moment historik, pasi është e para shqiptare, që do të bëhet pjesë e prezantimit të këtij kompeticioni mjaft të rëndësishëm italian. Sot, në natën e tretë të Festivalit,  Alketa Vejsiu do të prezantojë në krah të prezantuesit […]

Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Georgina Rodriguez e Alketa Vjesiu, janë disa prej figurave të njohura që do të prezantojnë “Sanremo 2020”. Teksa secila prej tyre, por edhe pjesa tjetër e stafit po përgatiten për të organizuar një festival madhështor, mediat italiane shkruajnë se partnerja e Cristiano Rolado-s nuk është e kënaqur nga pagesa. Giorgina Rodriguez […]

Monica Bellucci nuk do të jetë një nga 10 prezantueset e Sanremos, siç ishte konfirmuar ditët e fundit nga producenti Amadeus Sebastiani. Vetë Belluci ka treguar në një konferencë se nuk ka rënë dakord me Amadeus në disa pika, por nuk sqaruar nëse dorëheqja e saj ka lihje me deklaratën e tij për përzgjedhjen e […]

Moderatorja Alketa Vejsiu e cila ka qenë në qendër të lajmeve për festivalin e RTSH 2019, do të jetë një nga prezantueset e edicionit të 70-të të Sanremos, në natën e tretë të festivalit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Alketa përmes Instagramit, ku thotë se më në fund po i realizohet ëndrra më […]

Mbrëmjen e djeshme këngëtari i njohur Ermal Meta ka zhvilluar një intervistë për “Tirana Post” me gazetaren Iva Tiço, ku ka treguar më shumë për jetën e tij artistike dhe jo vetëm. Historia e Ermal Metës me muzikën nis para rrugëtimit të tij në Itali, që do të thotë para moshës 12-vjeçare. Çdo gjë që […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background