Ronela Hajati

Ronela Hajati ka treguar se do të marr me vetë pajën e nusërisë kur të martohet. Madje, e ëma e Ronelës dhe gjyshja i kanë përgatitur asaj pajën. E ftuar në “E diell”, Ronela ka rrëfyer gjithashtu se di të gatuajë shumë mirë dhe se bën punë shtëpie. “Pajën e kam gati nga mami. Kam […]

Vetëm pak kohë më parë Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re “Pa dashni” e cila u pëlqye shumë nga publiku shqiptar. Duket se fama e Ronela Hajatit tashmë i ka kaluar kufinjtë e Shqipërisë sepse ka arritur të krijojë fansa në disa vende të botës dhe që nuk janë shqiptarë. Kjo […]

Nuk e kanë konfirmuar asnjëherë që janë bashkë, mirëpo Young Zerka dhe Ronela Hajati kanë pasur një lidhje të gjatë dashurie dhe kanë bashkëjetuar për disa vite. Dyshja edhe pse nuk e kanë pranuar romancën e tyre, gjithmonë janë konsideruar çift. Mirëpo, kohët e fundit është përfolur për një ndarje mes tyre. Pak ditë më […]

Këtë vit Kënga Magjike ishte e mbushur me surpriza. Një ndër to ishte dhe pjesëmarrja e Rober Dragot Aliajt, me këngën “Ah ku më hodhi Zoti”. Kënga e tij u shoqërua me komente si pozitive dhe ato negative. Interesantja e këngës qëndronte në faktin se Roberti e recitoi, dhe ishte pikërisht ky fakt që i […]

Fazës prezantuese të Këngës Magjike 2018 po i erdhi fundi, teksa afrohemi me shpejtësi drejt performancave në netët finale, më saktë dy netëve gjysëmfinale dhe asaj finale. Në datat 5 dhe 6, sot dhe nesër, të gjithë artistët Big dhe të kualifikuarit e New Artist do të prezantojnë këngët e tyre në Pallatin e Kongreseve. […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background