rita ora

Adele, Mabel dhe Rita Ora janë renditur në listën e 100 grave më me ndikim në muzikë, të cilat po ndikojnë në “ndryshimin” e industrisë. Anëtarët e grupit “Spice Girls” kanë zënë po ashtu vend në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën, pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi […]

Këngëtarja Rita Ora, kishte nisur një lidhje dashurie me Rafferty Law, djalin e yllit të njohur hollywoodian, Jude Law me aktoren Sadie Frost, para tre muajsh kur dyshja po xhironte filmin e tyre të ri “Twist”. Por, tani po spekulohet se çifti i ka dhënë fund romancës së tyre të hershme, pasi javëve të fundit […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka treguar se ka ngrirë dy herë vezët. 29 – vjeҫarja u shpreh për revistën ‘Love’se ka marrë masa për t’u siguruar që një ditë do të bëhet nënë në të ardhmen. Ylli i popit thekson se i do fëmijët dhe se pikërisht për këtë arsye kishte shkuar deri […]

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, i ka befasuar të gjithë së fundmi teksa është shfaqur në eventin “British Fashion Awards” krah një mashkulli. Rita u fotografua dorë për dore me kolegun e saj në filmin “Twist”, aktorin Rafferty Law. 29-vjeçarja u shfaq e veshur me të bardha ndërsa aktori që s’ia lëshoi dorën […]

Vetëm 3 ditë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare e famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, deklaroi se ka vendosur të udhëtojë drejt Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Bebe e ka mbajtur premtimin dhe pasi ka dhënë një koncert është nisur sot për në Shqipëri. Këngëtarja ka treguar me anë të videove të postuara në […]

Revista e njohur ‘Heat’ ka rradhitur këngëtarët më të pasur të Britanisë së Bashkuar. Në vend të parë është këngëtari i njohur Ed Sheeran me një pasuri prej 170 milionë paundësh. Këngëtari 28-vjeçar e ka dyfishuar pasurinë e tij këtë vitin e fundit, duke i zënë vendin e parë Adele. Në listën e artistëve më […]

Serbët nuk e pranojnë ende dot faktin që një këngëtare shqiptare me famë ndërkombëtare, siç është rasti i Rita Orës, të shfaqet në rrugët dhe qytetet e tyre. Mediat radikale “Informer” arriti që të ushtronte presion ndaj autoriteteve kundër një reklame të vendosur në Beograd dhe ku shfaqej Rita Ora. Skandaloze, shkruante dje Informer, për […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora është fotografuar në setin e xhirimeve për realizimin më të ri kinematografik, “Oliver Twist”. Fansat e Charles Dickens duhet të jenë shumë të emocionuar për përshtatjen më të re të kësaj novele që e modernizuar do të quhet thjesht “Twist”. Rita Ora do të jetë në rolin e Artful […]

Data 10 tetor, e cila njihet botërisht si Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Mental, është shënuar me aktivitete dhe mënyra të ndryshme në mbarë globin. Edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, nuk harroi t’ua kujtojë fansave të saj këtë ditë.   Në një Story në Instagram, Rita shkroi “Urime Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Mendor”. […]

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora , ka kërkuar ndihmë për fëmijët shqiptarë të prekur nga tërmeti i fuqishëm që goditi një pjesë të Shqipërisë, të shtunën. Këngëtarja u ka bërë thirrje fansave në Instagram që të bëjnë donacione përmes UNICEF-it, ku ajo është ambasadore, për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Të ardhurat […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background