Rihanna

Ashtu si të gjithë, as Rihanna nuk i ka shpëtuar magjepsjes nga Lizzo. Në show-n e linjës së saj të të brendshmeve ‘Savage X Fenty’, në Javën e Modës në NY, këngëtarja dhe sipërmarrësja në fushën e modës ka pranuar se e vlerëson këngëtaren  e  ‘Truth Hurts’ . ‘ Oh Zot, e dua Lizzo. Ajo […]

Këngëtarja Rihanna publikoi mbrëmjen e djeshme një foto në Instagram-in e saj, të një vajze të vogël, që duket njejtë si Rihanna në moshë të vogël, madje si binjake e saj. Që nga mënyra si i mban flokët e deri tek ngjyra e lëkurës, vajza është identike me këngëtaren e “Work” dhe as ajo vetë […]

Rihanna prej më shumë se 2 vjetësh është e lidhur me biznesmenin miliader nga Arabia Saudite, Hassan Jammel. Edhe pse ata janë fotografuar së bashku disa herë këngëtarja 31-vjecare nuk e ka pranuar asnjëherë lidhjen me biznesmenin. Rihanna në një intervistë të dhënë së fundmi, ka folur pa doreza rreth të dashurit të saj, Hassan […]

Donald Glover, i njohur ndryshe si Childish Gambino, shpërndau të mërkurën në Twitter trailerin e parë të të filmit, ku shfaqet Rihanna dhe Glover në plazhet ekzotike të Havanës. Filmi titullohet “Guava Island”, i llojit musical, dhe rikthen në skenë Rihanna pas shumë vitesh mungesë. Në film tregohet udhëtimi i  karakterit të Glover, i cili […]

Pak më parë Noizy ka publikuar në rrjete sociale një video që fansat e tij i kanë çuar. Në të shihet Rihanna duke shkuar drejt makinës së saj. “Ke të fala nga Noizy Rihanna”, dëgjohen të thonë djemtë që regjistrojnë videon ndërkohë që ky moment ka shkaktuar shumë të qeshura. Noizy i ka shkruar vazhdimisht […]

Historia mes RiRit dhe Chris Brown nuk mbaronka me kaq. Pasi Chris la komentet e tij anuale ne disa postime të këngëtares gjatë fundjavës, një pjesë e mirë e fansave e sulmuan menjëherë me përgjigje të tipit ‘lëre Rihannën rehat’. Po çe do që gjithë kjo situatë zbuloi ca detaje shumë interesante mes dy këngëtarëve; […]

Në një intervistën e tij të fundit, Drake ka zbuluar se në kohën kur ishte i lidhur me Rihannën, dëshironte shumë të krijonte një familje me të. Ai u shpreh se kishte pasur ëndrra të mëdha mbi marrëdhënien e tyre. Rihanna dhe Drake kanë qenë një nga çiftet më të pëlqyer, pavarësisht se nuk merrej […]

Rihanna na surprizon përditë me trendet e reja që vendos. Vetullat si fije peri, stili i vitet 2000, rrjetat dhe dandellat që vesh. Madje Rihanna ka guxuar dhe ka veshur rroba që bota e modës i ka cilësuar si të shëmtuara, dhe kur i ka veshur ajo janë kthyer në më të pëlqyerat. Nëse Rihanna […]

Është shumë bukur kur dëgjon histori suksesi, sidomos nga njerëz që janë afër përditshmërisë sonë. Bebe Rexha është një ndër këngëtaret që ka folur për të kaluarën e saj dhe luftën e fortë që ka bërë për të arritur suksesin. “Duket qesharake, “ – thotë Bebe, “por kur isha adoleshente, i kam shitur parfum Rihanna-s. […]

Si mund t’i bësh unfollow dikujt që nuk i ke bërë as follow?! Këtë pyetje ironike u ka bërë Cardi B ndjekësve të saj, veçanërisht atyre që kanë hapur thashethemeve se Rihanna i kishte bërë asaj unfollow. “Shumë njerëz kanë bërë thashetheme, se disa njerëz të famshëm më kanë bërë unfollow dhe kjo nuk është […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background