Princi Harry

Princi Harry dhe Mbretëresha Elizabete kanë biseduar për orë të tëra në një takim privat në pallatin mbretëror. Sipas mediave të huaja biseda ka qenë me tone të qeta. “Do doja ta shikoja Archie-n duke u rritur nëpër mbretëri”, mësohet t`i ketë thënë mbretëresha Harry-t, por kjo s`është e vetmja fjali prekëse. “Nëse një ditë […]

Ata nuk do te jene me Duka dhe Dukesha e Sussex-i, por thjesht Harry dhe Meghan dhe nuk janë më as mbretërorë. Mbretëresha ua ka hequr të drejtën t`i përdorin titujt mbretërorë qoftë për prezantim apo edhe për përfitimet që vinin si pasojë e titujve. Së shpejti çifti do duhet të ndryshojë ose mbyllë edhe […]

Askush nuk ka ndërmend ta lërë mbretërinë në paqe. Këtë herë është një zoëri nga Australia që pretendon të ketë gjak mbretëror. Ai quhet Simon Charles Dorante –Day dhe thotë se është djali sekret i Charles dhe Camillas i ardhur në jetë në fillimet e lidhjes së tyre, shumë kohë para se Charles të martohej […]

Për Harry-n dhe Meghanin, nuk ka paqe as në Kanada. Tani që mund të shijonin lirinë larg detyrimeve mbretërore në vilën e tyre 14 milion dollarëshe në Vancouver, Duka dhe Dukesha e Sussex, po përballen me telashe të reja. Brenda vetëm disa orësh, më shumë se 80,000 kanadezë firmosën një peticion në internet, përmes të […]

Mbretëresha Elizabetë ka pohuar se mbështet vendimin e nipit të saj Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle për tu larguar nga familja mbretërore dhe për të nisur një jetë të re midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë. Në një deklaratë të publikuar nga pallati mbretëror të hënën, ajo tha se familja mbretërore ka […]

Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër për herë të parë me datë 6 maj dhe në jetë ka ardhur djali i tyre të cilin kanë vendosur ta quanin Archir. Ditën e djeshme Harry ka marrë dhuratën e tij të parë për të birin dhe ka ardhur nga Princesha Margriet e Holandës. Ai ishte […]


Current track

Title

Artist

Background