Prince Harry

Pasi njoftuan se do të largoheshin nga pallati mbretëror për një jetë private në Kanada, çifti Meghan Markle dhe Princ Harry kanë në plan që të shtojnë familjen e tyre. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ata janë gati për një fëmijë të dytë. Burime pranë çiftit thuhet se ata do ta vënë në plan këtë gjë […]

Muzeu i figurave prej dylli në Londër, “Madame Tussauds” ka hequr figurat e Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan nga këndi i familjes mbretërore britanike, pas njoftimit se çifti do të heqë dorë nga detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex njoftuan të mërkurën se ata synojnë të ndajnë kohën e tyre midis Amerikës […]

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të heqin dorë nga “roli” i tyre si anëtarë të familjes mbretërore britanike për më shumë pavarësi financiare në aktivitetin e tyre publik dhe bamirës. Njoftimi, i konfirmuar nga Buckingham Palace, u publikua nga Dukët e Sussex në profilin e tyre në Instagram. Ashtu siç e kanë njoftuar […]

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, zbuloi se para martesës me Princ Harry-n, miqtë e paralajmëruan se tabloidet britanike do t’i shkatërronin jetën. Në një intervistë së fundmi ajo tha se vitin e shkuar s’e kishte patur aspak të lehtë dhe se s’e dinte ç’e priste. “Kur u njoha me bashkëshortin tim, miqtë e mi ishin […]

Meghan Markle dhe Princ Harry morën pjesë në ndeshjen e bejsbollit midis skuadrës ‘Yankee’ të New York dhe skuadrës ‘Red Sox’ të Boston. Pas daljes së tyre publike, në rrjet është bërë virale një video, ku dallohet se duka e ka injoruar në një moment prezencën e partneres së tij. Meghan iu drejtua Harry-t për […]

Kjo është dalja zyrtare për Meghan Markle, më pak se një muaj nga lindja e Archie. Dukesha e Sussex ka marrë pjesë, së bashku me burrin Harry dhe pjesën tjetër të familjes mbretërore, në Trooping the Colour, eventi që çdo vit feston zyrtarisht ditëlindjen e mbretëreshës Elisabetta. Ishte një kuriozitet i madh për kthimin në […]

Si sot një vit më parë Meghan Markle dhe Prince Harry kurorëzuan dashurinë e tyre nëpërmjet një ceremonie madhështore ku ishin sytë e gjithë botës. Përvjetori i parë i martesës së i gjen ata prindër të një djali, Archie, i cili erdhi në jetë pak ditë më parë. Për të festuar 1 vjetorin e martesës […]

Ndërmjet argumenteve të supozuara me kunatën Kate Middleton, thashethemeve se po i nxinë jetën stafit dhe normalisht problemet me babain dhe të motrën, Meghan Markle po kalon disa muaj të vështirë. Një burim i ri ka shprehur për Us Weekly se Princi Harry ndihet tepër i nervozuar për dramën dhe negativitetin që e rrethojnë gruan […]

Dashuria e nënës është e padiskutueshme, dhe e ndarë në mënyrë të barabartë për të gjithë fëmijët ë saj. Kur bëhet fjalë për familje mbretërore është muhabet tjetër. Një ndër gjërat më të rëndesishme për Princeshë Dianën padyshim ka qenë familja dhe ajo gjithmonë ka qenë një nënë e përkushtuar. Ajo bënte të pabërën për […]

Me një postim publik nga faqja Kensington Palace, pallati mbretëror ka lajmëruar se Duka dhe Dukesha e Sussex, Princi Harry dhe Meghan Markle janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. “Jemi të lumtur t’ju njoftojmë se çifti mbretëror do të bëhen prindër në pranverë të vitit 2019”. Ka kohë që çifti mbretëror qëndron […]


Current track

Title

Artist

Background