Oscars2020

Mes fituesve të çmimeve Oscars 2020 ishte edhe një shqiptare. Bëhet fjalë për shqiptaren Liria Pristine, artiste e tekstileve, pjesë e ekipit fitues të Çmimit Oscar për kostumografinë në filmin “Little Women”. Ajo jeton në Londër, ndërkohë që projektet e saj artistike i ka realizuar në vende të ndryshme të Evropës dhe SHBA. Këtë e […]

Këtë edicion të 92-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar, pjesë e tapetit të kuq janë bërë edhe shqiptarët që veshën personalitetet që kaluan aty. Një fustan të zi me cope kadife, dizenjuar nga shqiptarja Dona Matoshi ishte veshja e modeles dhe sipërmarrëses amerikane Blac Chyna. Ndërkohë që Valdrin Sahiti kishte krijuar një fustan […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background