Nicki Minaj

Nicki Minaj është nga ato yjet kontroversial, që sikur qoftë një foto të postoj dhe çmendet internet. Ajo është përfolur gjithashtu dhe për lidhjet, që nga Meek Mill deri te Drake. Por këtë herë Nicki zgjodhi që të dashurin e ri ta prezantonte me anë të një fotoje në Instagram. Bëhet fjalë për Kenneth “Zoo” […]

Nicki Minaj ka bërë një lëvizje drejtuar zënkës me Cardi B, që na bën të gjithve të mendojmë se nuk e ka lënë me kaq sherrin. Nicki e vazhdoi aty ku e la shoku i saj, rreperi Tekashi 6ix9ine, duke kontraktuar për videoklipin e saj të ri dy banakieret e strip club-it – Baddie Gi dhe Jade – […]

Ju deshën 10 video të çuditshme nga ana e Cardi B, që Nicki Minaj më në fund të kërkonte paqe. Minaj përdori rrjetin social Twitter mbrëmjen e të hënës për të ndarë një fjalim që të prekte “telat”: ‘Ok njerëz, le të fokusohemi te gjërat positive’ me këtë fjali e filloi Nicki. Diva e ka […]

Saga e dashurisë së mundur mes Nicki Minaj Dhe Lewis Hamilton vazhdon – megjithatë asgjë nuk është konfirmuar. Këtë herë, çifti i mundshëm kanë bërë xhiro me motor në shkretëtirën e Dubait. Rikujtojmë se thashethemet e një lidhjeje të mundshme kanë filluar më herët këtë muaj, kur të dy u panë në New York Fashion […]

Nicki Minaj nuk është personi i parë që ka rënë viktimë e këpucës së Cardi B… reperja e “Bodak Yellow” ka fluturuar këpucën si Monika Kryemadhi dhe herë të tjera. Shihni klipin, Cardi ishte në shfaqjen Love & Hip Hop NY vitin e kaluar kur ju turr Asias. Cardi-t nuk i pëlqeu shpjegimi që i […]

Nicki Minaj ishte një ndër performueset kryesore në Made In America Festival këtë fundjavë në Philadelphia, dhe kur i erdhi rradha për të dalë në skenë, gjithçka ishte në rregull… derisa ndodhi një keqfunksionim garderobe! Gjatë një pjese të performancës së saj, pjesa e sipërme e fustanit të Nicki-t lëvizi më shumë se ç’duhet anash, […]

Sipas një njoftimi për shtyp ditën e martë, Nicki Minaj ka shtyrë datat e turit të saj në Amerikën Veriore, i cili nuk do të ketë më pjesë të tij rreperin Future. Në vend të kësaj, rreperja do filloj turin në Europë, duke filluar nga Shkurti i 2019, dhe do lajmëroi datat e reja të […]

Emrat më të mëdhenj të muzikës janë mbledhur në Radio City Music Hall në qytetin e New York, për ceremoninë e çmimeve MTV’s Video Music Awards. Nga Cardi B, e nominuar 10 herë në kategori të ndryshme, deri të shpresat e mëdha se çifti i fuqishem Bey-Jay Z do ta linin për pak orë turin […]

Nicki Minaj ditët e fundit po përballet me një akuzë aspak të këndshme nga ish i dashuri i saj. Safaree Samuels ka akuzuar reperen se kjo e fundit ka dashur ta “therrë” me thikë. “Të mbahet mend nata kur më preve me thikë dhe pothuajse vdiqa. Policia dhe ambulanca më dërguan me barelë në spital. […]

Gushti si duket do të jetë muaji i produksioneve ndërkombëtare, dhe ne i mirëpresim me duar të hapura. Nga legjendarët e rock, deri te Pop që nuk mungon kurrë, këto janë albumet më të reja që do të publikohen. Nicki Minaj, Queen – 10 Gusht Krahas bashkëpunimeve të saj të shpeshta me artistë të tjerë, […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background