Muzike

‘Official Charts company’ kanë bërë një listë të këngëve më të dëgjuara gjatë izolimit nga pandemia në Britani. Dhe kënga ‘You’ll never walk alone’ e njohur nga të gjithë si himni i klubit të Liverpool, është në krye të listws. Pas saj vijnë artistë tjerë të mëdhenj si Akon, Frank Ocean dhe The Police. Akon […]

Kanye West është plot surpriza. Ajo e radhës ka të bëjë sërish me muzikë, veçse këtë herë risia do të jetë një zhanër tjetër pasi për herë të parë reperi do të publikojë operan e tij. Ai ka lajmëruar në Tëitter se opera, Nebuchadnezzar, do të mbahet  në Hollywood Bowl, këtë të dielë, në 24 […]

Era Istrefi vazhdon në rrugëtimin drejt suksesit ndërkombëtar, dhe me ç’shohim hapat që po hedh po e çojnë çdo ditë e më tepër afër qëllimit të saj. Pas triumfit artistik në Kampionatin Botëror Rusi 2018, ajo lançoi këngën me ritme xhamajkiane “Prisoner”, e cila u prit shumë mirë nga publiku dhe mediat e huaja. Por […]


Current track

Title

Artist

Background