Michael Jackson

Paris Jackson, vajza 21-vjeçare e këngëtarit të famshëm Michael Jackson, është shtruar në një spital në Los Angeles pas një tentative për vetëvrasje. Kushtet e saj shëndetësore janë të mira shkruan TMZ. Lajmi mendohet të vijë nga burime të Paris, edhe pse vetë modelja e ka mohuar këtë fakt në Twitter. Aktin vjen si pasojë […]

Radio e BBC-së ka ndërprerë  transmetimin e këngëve të Michael Jackson pas dokumentarit tronditës që shfaq abuzimet seksuale mbretit të muzikës pop ndaj dy të miturve. Dokumentari fokusohet në dëshminë e Wade Robson, aktualisht 36 vjeç dhe James Safechuck, 41 vjeç, të cilët pohojnë se Jackson abuzoi seksualisht me ta kur ishin fëmijë. Vendimi për […]

 Në 10 vjetorin e vdekjes së yllit të popit, Michael Jackson, do të publikohet një dokumentar ku shfaqen akuzat që rëndojnë mbi të. Dokumentari titullohet “Të largohesh nga askund” dhe do të shfaqet në Sundance Festival 2019. Sipas revistës “Rolling Stone” që citon disa skena të produksionit shprehet se  Michael Jackson nisi një lidhje të […]

Michael Jackson ishte i vendosur që të interpretonte agjentin 007 në vitet ’80. Kjo, sipas agjentit të madh në Hollywood, Michael Ovitz, i cili zbuloi këtë histori në librin e tij të ri, “Who is Michael Ovitz?”. Në këtë libër thuhet se Jackson kërkoi një takim me Michael Ovitz i cili u realizua në shtëpinë […]

“Thriller” i Michael Jackson nuk është më albumi më i shitur në historinë e muzikës. Sipas “Associated Press”, “Recording Industry Association of America” certifikoi si 38 herë disk platini albumin e “Eagles” “The Greatest Hits 1971-1975”, i publikuar në vitin 1976. I përkthyer në numër të kopjeve të shitura është i barabartë me 38 milionë. […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background