Meghan Markle

Ka ngritur një perandori nga kultivimi i canabisit për qëllime mjekësore, por gjithçka do të ishte Ok sikur ai të mos ishte nipi i Meghan Markle dhe të mos shfrytëzonte emrin e hallës për biznesin e tij. Tyler Dooley, djali i gjysmë vëllait të Meghan, ka zgjedhur si slogan të markës së tij, ‘Markle Sparkle’ […]

Dukesha e Sussex, Meghan Markle po i hyn botës së modës. Në fakt ky projekt i radhës i Meghan bëhet në emër të një kauze të mirë sepse tw gjitha fitimet nga shitja e veshjeve do të shkojnë për bamirësi. Meghan do të nxjerrë së shpejti në treg një linjë veshjesh dhe për këtë ka […]

Meghan Markle dhe Princ Harry morën pjesë në ndeshjen e bejsbollit midis skuadrës ‘Yankee’ të New York dhe skuadrës ‘Red Sox’ të Boston. Pas daljes së tyre publike, në rrjet është bërë virale një video, ku dallohet se duka e ka injoruar në një moment prezencën e partneres së tij. Meghan iu drejtua Harry-t për […]

Kjo është dalja zyrtare për Meghan Markle, më pak se një muaj nga lindja e Archie. Dukesha e Sussex ka marrë pjesë, së bashku me burrin Harry dhe pjesën tjetër të familjes mbretërore, në Trooping the Colour, eventi që çdo vit feston zyrtarisht ditëlindjen e mbretëreshës Elisabetta. Ishte një kuriozitet i madh për kthimin në […]

Si sot një vit më parë Meghan Markle dhe Prince Harry kurorëzuan dashurinë e tyre nëpërmjet një ceremonie madhështore ku ishin sytë e gjithë botës. Përvjetori i parë i martesës së i gjen ata prindër të një djali, Archie, i cili erdhi në jetë pak ditë më parë. Për të festuar 1 vjetorin e martesës […]

Djali i dukës dhe dukeshës së Sussex-it, Archie Harrison erdhi në jetë vetëm pak ditë më parë. Sipas mediave britanike, e gjithë periudha e shtatzënisë dhe e lindjes, që nga veshjet e Meghan-it si dhe lindja në një spital privat kanë kushtuar plot 1.1 milionë paund. Po ashtu edhe veshja vogëlushit në daljen e tij […]

Dy ditë më parë erdhi në jetë djali i princit Harry dhe dukeshës Meghan. Një ditë më pas çifti i prezantoi të gjithëve vogëlushin si dhe zbuluan emrin që kishin zgjedhur për të. Archie Harrison Mountbatten-Windsor është quajtur vogëlushi, i cili ndryshe nga fëmijët e William dhe Kate; George, Charlotte dhe Louis, nuk do të […]

Ndërmjet argumenteve të supozuara me kunatën Kate Middleton, thashethemeve se po i nxinë jetën stafit dhe normalisht problemet me babain dhe të motrën, Meghan Markle po kalon disa muaj të vështirë. Një burim i ri ka shprehur për Us Weekly se Princi Harry ndihet tepër i nervozuar për dramën dhe negativitetin që e rrethojnë gruan […]

Me një postim publik nga faqja Kensington Palace, pallati mbretëror ka lajmëruar se Duka dhe Dukesha e Sussex, Princi Harry dhe Meghan Markle janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. “Jemi të lumtur t’ju njoftojmë se çifti mbretëror do të bëhen prindër në pranverë të vitit 2019”. Ka kohë që çifti mbretëror qëndron […]

Dukesha i çuditi të gjithë me veprimin e saj gjatë një vizite, duke mbyllur vetë derën e makinës. Pikërisht kjo sjellje e bëri emergjente mësimin e rregullave të mirësjelljes për Meghan Markle. Ajo është duke marrë “leksione” për rregullat e mirësjelljes dhe duket se ajo ka më shumë punë se pjesëtarët e tjerë të familjes […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background