Meghan Markle

Pasi njoftuan se do të largoheshin nga pallati mbretëror për një jetë private në Kanada, çifti Meghan Markle dhe Princ Harry kanë në plan që të shtojnë familjen e tyre. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ata janë gati për një fëmijë të dytë. Burime pranë çiftit thuhet se ata do ta vënë në plan këtë gjë […]

Meghan Markle do të bëjë narracionin në ‘Elephant’, një dokumentar të Disney për elefantin, si punë të saj të parë pas largimit nga familja mbretërore. Kjo vjen pasi Princi Harry kishte treguar interesimin e Meghan për t’u përfshirë në një projekt të Disney-t, në premierën e Lion King në Londër, korrikun e kaluar, kur çifti […]

Pas shkëputjes nga Mbretëria, burimet pranë çiftit Harry-Meghan thonë se teksa Harry po mbyll detyrimet e fundit si mbretëror, Meghan po përgatitet për të luajtur në një film. Bëhet fjalë për rolin e një superheroine në Hollywood. Sipas The Guardian , Meghan mund të luajë në filmin “Gamora“ ku protagonistja vjen nga një univers paralel, […]

Ata nuk do te jene me Duka dhe Dukesha e Sussex-i, por thjesht Harry dhe Meghan dhe nuk janë më as mbretërorë. Mbretëresha ua ka hequr të drejtën t`i përdorin titujt mbretërorë qoftë për prezantim apo edhe për përfitimet që vinin si pasojë e titujve. Së shpejti çifti do duhet të ndryshojë ose mbyllë edhe […]

Dukesha britanike e kurorës Meghan Markle mund të kishte përfunduar si grua e famshme e një futbollisti të Premierligës angleze, në vend të hyrjes në familjen mbretërore. Rrjete të ndryshme britanike rozë raportojnë se ish-aktorja 38-vjeçare po kërkonte prej kohësh një burrë të pasur britanik. Kjo e bëri atë që të njihej me ish futbollistin […]

Kanë kaluar vetëm pak ditë që kur Princ Harry dhe Meghan Markle njoftuan se do të largoheshin nga familja mbretërore dhe nga detyrat e tyre të oborrit mbretëror. Dhe tani, bashkë me shpërnguljen në Kanada dhe planet për pavarësi financiare të çiftit, vjen edhe një suprizë nga Meghan. Ish-Dukesha e Sussex do t’i rikthehet karrierës […]

Sipas një burimi pranë saj, Meghan Markle, 38 vjeç, po planifikon ta japë intervistën e saj të parë pas skandalit dhe tërheqjes nga detyrat mbretërore, në Ellen Degeneres Show. Siç duket, prezantuesja e njohur dhe bashkëshortja e Princit Harry janë mikesha të afërta me njëra-tjetrën. Ellen dhe Meghan u takuan disa vite më parë në […]

Për Harry-n dhe Meghanin, nuk ka paqe as në Kanada. Tani që mund të shijonin lirinë larg detyrimeve mbretërore në vilën e tyre 14 milion dollarëshe në Vancouver, Duka dhe Dukesha e Sussex, po përballen me telashe të reja. Brenda vetëm disa orësh, më shumë se 80,000 kanadezë firmosën një peticion në internet, përmes të […]

Motra dhe babai i Meghan Markle kanë nxituar sërish të flasin në media menjëherë pas vendimit të Harry-t dhe saj për t’u larguar drejt Kanadasë dhe për të lënë detyrat mbretërore.Samantha Markle, në një artikull në British Sun, akuzon motrën e saj se me këto veprime dëshiron që t’i bëjë dëm të madh Familjes Mbretërore, […]

Mbretëresha Elizabetë ka pohuar se mbështet vendimin e nipit të saj Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle për tu larguar nga familja mbretërore dhe për të nisur një jetë të re midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë. Në një deklaratë të publikuar nga pallati mbretëror të hënën, ajo tha se familja mbretërore ka […]


Current track

Title

Artist

Background