Madonna

Sot Madonna feston 61 vjetorin dhe tregon për fansat në Instagram se sa në formë është dhe gati për turneun e saj Mademe X World Tour, që nis në 12 shtator në New York. Me një video në rrjetin social, Mbretëresha e Pop-it ka zbuluar ushtrimet fizike që bën çdo ditë për tu ‘nxehur’ përpara […]

Finalja e Eurovision ka rezervuar një performancë surprizë të divës së muzikës, Madonna. Por ditët e fundit ka pasur shumë thirrje për bojkot nga ana e aktivistëve. Eurovisioni këtë vit organizohet në Tel Aviv, Izrael. Por prej vitesh Izraeli është në konflikt me Palestinën. Ditët e fundit ka pasur dhe akte dhune ndërmjet militantëve në […]

“Medellin”, bashkëpunimi i ri i Madonnës dhe Malumës është publikuar në 17 prill, por pritet që videoklipi të jetë qershia mbi tortë. Madonna ka publikuar disa video “teasers” në rrjetet e saj sociale dhe të gjithë ndjekësit janë fiksuar pas martesës së saj me artistin latin. Ajo shfaqet e veshur me fustan të bardhë me […]

Madonna do të jetë e ftuar speciale në festivalin europian të këngës “Eurovision”, i cili zhvillohet në Tel Aviv Izrael. Ajo do të këndojë dy këngë dhe për këtë performancë ka kërkuar 1 milion dollarë, duke shënuar kështu një nga shfaqjet më të shtrenjta të mbajtura ndonjëherë. Madonna para se të binte dakort ka patur […]

Këngëtarja e njohur Madonna do të shpërngulet nga Portugalia, ku prej vitesh jeton me fëmijët e saj të birësuar. Sipas një burimi afër këngëtares, arsyeja e këtij vendimi është pasi nuk është lejuar të xhirojë pjesë nga videoklipi i këngës së saj më të re, “Indian Summer”, në një pallat të vjetër qindra-vjeçar. Këngëtarja 60-vjeçare, […]

Bebe Rexha është ende në  luftë me të atin, Flamur Rexha, për shkak të veshjeve të saj sensuale dhe videoklipin e fundit tepër erotik. Këtë të hënë, këngëtarja me origjinë nga Dibra, bëri një dalje publike për The Late Shoë me Stephen Colbert për të performuar këngën e saj më të re “Last Hurrah”. Performuesja […]

Vendi ku do të organizohen netët e Eurovizionit për vitin 2019 do të jetë Tel Avivi në Izrael. Producentët izraelitë janë duke punuar që ta bëjnë kompeticionin e këtij viti vërtet special. Sipas revistët “The Times of Israel”, filantropisti Sylvan Adams ka rënë dakord që të mundësoj fondet, në mënyrë që në natën finale të […]

Mbrëmjen e djeshme, në Radio Music Hall të New York, u ndan çmimet e MTV Video Music Awards 2018. Ngjarja ka bërë bujë kudo, por ka lënë dhe pakëz shije të keqe për fansat e mbretëreshës së muzikës soul, Aretha Franklin. Vetëm katër ditë nga vdekja e saj, MTV menduan të bënin një tribut në […]

Madonna ka shumë kohë që spo ndihet në botën e muzikës, por ama kot nuk rri. Diva ka vendosur të hapë një akademi futbolli në Malawi të Afrikes, e frymëzuar nga i biri David i cili po punon që të bëhet një futbollist profesionist. Malawi nuk është një vend i panjohur për Madonnen,pasi ajo ka […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background