Lady Gaga

Rreth gjashtë muaj më parë këngëtarja e famshme Lady Gaga i dha fund me të fejuarin Christian Carino. Ajo është përfolur shpesh për një lidhje me aktorin Bradly Cooper, me të cilin artistja luajti në “A star is born” por nuk qenla kështu. Në të vërtetë vetëm tani u mësua se Gaga ka një të […]

Edhe pse ende nuk ka asnjë konfirmim për lidhjen mes Lady Gagas dhe Bradley Cooper, mediat ndërkombëtare po vazhdojnë të rrëmojnë duke guxuar më shumë rreth tyre. Sipas burimeve të fundit pranë këngëtares dhe aktores me famë botërore, për revistën “Touch”, Lady është në pritje të ëmbël dhe babai i fëmijës është Bradley Cooper. Kohët […]

Lady Gaga dhe Bradley Cooper u përfolën për një lidhje mes tyre pas xhirimeve të “A Star Is Born”. Madje sipas burimeve kimia mes tyre u bë dhe shkak për përfundimin e marrëdhënies së aktorit me partneren e tij modelen, Irina Shayk. Por mesa duket fansat kanë arritur të ‘bindin’ dyshen që të rikthehen në […]

Marrëdhënia e Bradley Cooper me Irina Shayk mori fund dhe duket se Lady Gaga paska pasur lidhje me këtë vendim të çiftit. Sipas Metro, Shayk ka akuzuar Bradley-n për tradhti kur pa se ai dhe Lady Gaga ishin më të afërt se ç`duhej me njëri-tjetrin. “Marrëdhënia e Bradley-t me Irina-n filloi të ftohej kur ai […]

Teksa fansat e Lady Gaga-s bërtisnin në kor emrin e Bradley Cooper gjatë një koncerti në Las Vegas, këngëtarja ka vendosur të reagojë për herë të parë pas ndarjes së çiftit të famshëm. Fansat në koncert e pyesnin “Ku e ke Bradley-n”, ndërkohë Gaga ka dhënë këtë përgjigje për ta “Jini të sjellshëm ose zhdukuni”. […]

Prej disa javësh në mediat rozw po qarkullon lajmi se këngëtarja e hitit “Shallow”, Lady Gaga, është shtatzënë për herë të parë. Sipas “Star”, ajo është dëgjuar të tregojë gjatë festës pas ceremonisë së çmimeve “Oscar” se është në pritje të ëmbël mirëpo nuk e ka idenë se kush është i ati. Teksa të gjithë […]

Historia e dashurisë mes Lady Gaga dhe Christian Carino ka ardhur drejt fundit. Artistja, emri i vërtetë i së cilës është Stefanie Joanne Angelina Germanotta dhe menaxheri i saj pothuajse 50 vjeç,  janë zyrtarisht të ndarë. Zërat qarkullonin prej disa ditësh, por tani ka ardhur konfirmimi nga një zëdhënës i Lady Gaga për Associated Press. […]

  Michelle Obama përloti audiencën, ndërsa u bashkua me Lady Gagën, Jennifer Lopezin, Jada Pinkett dhe Alicia Keys në ‘The Grammys’ Prezenca e Michelles në këtë event ishte surprizë për të gjithë. Ish-Zonja e Parë e SHBA-së, kishte veshur një kostum gri me xixa, pantallona të shkurtra dhe një rrip që mbështillte belin e saj. […]

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve “Grammy Awards 2019”. Gjatë parakalimit në tapetin e kuq, personazhet e njohur janë komentuar për veshjet e tyre të mira ose të tmerrshme. Mes personazheve të veshur më mirë kanë qenë edhe Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Më poshtë mund të shihni disa nga veshjet e cilësuara […]

Mbrëmja gala e Critics’ Choice Awards doli tejet triumfuese për Lady Gaga. Ajo arriti të rrëmbej dy çmime, Kënga më e mirë dhe Aktorja më e mirë femër, çmim të cilin e ndau me aktoren Glenn Close. Por teksa ishtë duke shijuar një nga netët më të mëdha të jetës së saj, ajo mori një […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background