koronavirusi

Pas diagnostifikimit me koronavirus, Princi Charles është jashtë izolimit dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. 71 vjeçari, testoi pozitiv për Covid-19 javën e kaluar dhe ishte izoluar në rezidencën e tij në Skoci. Charles kaloi shtatë ditë karantinë në shtëpinë e tij në Birkhall, në pronën mbretërore Balmoral. Më herët, Buckingham Palace tha se […]

Reperja Cardi B përmes një video në rrjetin e saj social është shprehur se të famshmit që kanë deklaruar se janë më koronavirus genjejnë dhe e bëjnë këtë gje sepse paguhen nga një çaj detoksifikues. “Janë paguar për të bërë reklamën e një çaji detoksifikues”, shprehet ajo. Shumë të famshëm janë prekur nga koronavirusi kohët […]

Tenori i famshëm, Placido Domingo, ka njoftuar pasditen e së dielës se ka dalë pozitiv me koronavirus. Me anë të një postimi në Facebook, artisti i madh spanjoll tha se e ndjente “detyrim moral” që të ndante këtë lajm me publikun dhe shtoi se së bashku me familjen e tij po qëndron në izolim. Domingo […]

Aktori dhe këngëtari i famshëm i grupit “Thirty Seconds to Mars”, Jared Leto u shokua krejtësisht pasi mësoi se tashmë Koronavirusi i ri ka ndryshyar krejtësisht botën. Artisti ishte pjesë e një eksperience 12 ditore meditimi në shkretëtirë së bashku me disa nga miqtë e tij ku nuk kishin telefona dhe asnjë kontakt me botën. […]

Një lajm i mirë vjen nga Hollywoodi. Pas disa ditësh në karantinë çifti i aktorëve Tom Hannks dhe Rita Wilson që rezultuan pozitivë me koronavirus, janë shëruar. Dy 63-vjeçarët kanë kryer sërish analizat e nevojshme dhe kanë rezultuar negative duke arritur ta mposhtin Koronavirusin, i cili u ka marrë jetën shumë njerëzve. Ndërkohë e gjithë […]

Ditë më parë bëri xhiron e rrjetit deklarata e një fizioterapisteje nga Milano, e cila bëri një paralelizëm mes pagave tw mjekëve dhe futbollistëve, duke u shprehur se këta të fundit marrin 1 milion euro në muaj kurse mjekët vetëm 1,300 euro. “T’ju shërojë Ronaldo” shprehej fizioterapistja, mirëpo në fakt duket se futbollisti po e […]

Aktori i Harry Potter, Daniel Radcliffe, nuk është me koronavirus. Një status i shkruar herët mëngjesit e sotëm në Tëitter, nga një llogari që e kishte bërë me fotoshop të dukej si lajm i BBC-së, shqetësoi fansat e protagonistit të Harry Potter. “Lajm i fundit: Daniel Radcliffe rezultoi pozitiv në testin për koronavirusin. Ai është […]

Kryeministri Edi Rama ka ndarë ditën e sotme mesazhin e futbollistit Lorik Cana i cili bën apel nga shtëpia e tij në Romë që të bëjmë kujdes me higjienën personale, shmangien e grumbullimeve për të evituar përhapjen masive të koronavirusit. “Përshëndetje nga shtëpia ime në Romë. Disa gjëra të vogla për secilin prej nesh. Kemi […]

Mbretëresha Elizabeth, 93 vjeç ka bërë një paraqitje zyrtare, në një event në pallatin e Buckingam-it, ku ka ndarë disa medalje për njerëz që kanë kontribuar në fusha të jetës shoqërore në Britani. Detaji që ka tërhequr vëmëndjen e të gjithëve është fakti që mbretëresha ka vendosur dorashka. Kjo është hera e parë, që nga […]


Current track

Title

Artist

Background