koronavirus

Page: 2

Aktorja Rudina Dembacaj dhe partneri i saj Mark Frroku mund ta kenë kaluar ose mund të jenë ende të infektuar me Covid-19. Në një lidhje direkte gjatë një interviste në ‘Shqipëria live’ në Top Channel, aktorja tha se kishte dyshime për faktin se Frroku kishte takuar në një ceremoni mortore pacientin zero, duke i dhënë […]

Situata e shkaktuar prej koronavirusit ka bërë që të anulohet Festivali Europian i Këngës për këtë vit. Eurovison 2020 i cili ishte parashikuar të mbahej në muajin maj në Roterdam të Holandës, është anuluar dhe njoftimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e eventit muzikor. Mësohet se ekziston mundësia që ky festival të mbahet […]

Që kur ka shpërthyer pandemia e koronavirusit, Bebe Rexha është shumë aktive në Tëitter ku po kontakton me ndjekësit e saj. Këngëtarja ka bërë me dije se një mik i afërt i shokut të saj, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në moshën vetëm 42-vjeçare. E shqetësuar nga ky lajm, Rexha po vazhdon t’iu […]

Rachel Matthews, aktorja e “Frozen 2”, në rolin e Honeymaren ka treguar se prej një javë ndodhet në vetizolim për shkak se ka rezultuar pozitive me COVID-19. “Hej miq, u testova dhe dola pozitive për COVID-19 dhe kam një javë në karantinë. Nuk di se cili do jetë hapi im i radhës, por padyshim që […]

Ylli i serisë së famshme “Game of Thrones”, Kristofer Hivju, i cili ka luajtur rolin e Tormund Giantsbanet në shown e kanalit HBO, ka shfrytëzuar rrjetin social Instagram për të zbuluar lajmin se është vetizoluar në shtëpinë e tij pasi është testuar dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Aktori tha se ai dhe familja e […]

Aktori i famshëm Idris Elba ka pranuar nëpërmjet një videoje në llogarinë e tij në Tëitter se është infektuar me Covid-19. Aktori 47-vjeçar tha se ndihet mirë dhe se deri më tani nuk ka simptoma, por ka zgjedhur që të vetë-izolohet pasi më herët kishte pasur kontakt me një person të infektuar. Ai ndodhej në […]

Giorgio Armani do të mbyllë të gjithë aktivitetet tregtare në Milano, për të mos vënë në rrezik punonjësit. Lajmi u bë i ditur nga vetë kompania përmes një komunikimi për shtyp ndërsa mësohet se do të mbyllen dyqanet e veshjeve, restorantet dhe hotelet e markës. Armani ishte e para shtëpi mode që e mori seriozisht […]

Lançimi i filmit të ri “Fast and Furious” është shtyrë për gati një vit për shkak të ndikimit nga shpërthimi i koronavirusit që ka goditur Hollyëoodin. Filmi ishte vendosur të lançohej në kinema më 22 maj, por tani premiera e tij do të jetë më 2 prill 2021. Për shkak të COVID-19, është shtyrë edhe […]

E pabesueshme por e vërtetë. The Simpsons parashikoi 13 vjet më parë infektimin e Tom Hanks me koronavirus. Në një nga seritë e vitit 2007 shfaqet aktori i animuar dhe thotë: Nëse më shikoni personalisht, më lini vetëm. Ai vendosi ta izolojë veten nga të tjerët, në serial dhe kjo besohet se është një tjetër […]

Aktori i njohur Tom Hanks ka lajmëruar se ai dhe gruaja e tij Rita kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ata u infektuan në Australi teksa ndodheshin për disa xhirime ku mesa duket ka qenë dhe një person nga Wuhani. Përmes një postimi në rrjetet sociale, aktori tregon se çfarë shenjash përjetoi: Ai tha se sapo […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background