Kenga Magjike2019

Kënga Magjike po afron por pas ngjarjes tronditëse me tërmetin, duket se jo të gjithë artistët janë në gjendjen e duhur shpirtërore për të performuar. Besa Kokëdhima ka njoftuar në Instagram se ka vendosur të tërhiqet nga gara e “Këngës Magjike”. “Të dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se në këtë kohë tragjedie, pikëllimi dhe […]

Me tragjedinë e tërmetit të 26 nëntorit, producenti i ‘Këngës Magjike‘, Ardit Gjebrea , kishte menduar ta shtynte finalen e festivalit të programuar për datat 4-5 dhe 7 dhjetor, por dy ditë qëndrimi në Thumanë, e kanë bërë të ndryshojë mendje. “Po flisja me një prej familjeve të prekura nga kjo dramë, famija Caci dhe […]

Këngëtarja e njohur për publikun Linda Halimi u rikthye në festivalin “Kënga Magjike”, pas 9 vitesh mungesë. Ajo la Amerikën për pak kohë dhe solli në këtë festival këngën “Want my love”. Kënga u prit mjaft mirë nga publiku dhe Linda goditi me performancën që dhuroi në skenë. E veshur me gold dhe e shoqëruar […]

Eneda Tarifa, është rikthyer pas 11 vitesh në festivalin “Kënga Magjike”, si pasojë e disa mospajtimeve që ka pasur në të kaluarën, gjëra këto tejet të shpeshta në gara të tilla. Për herë të fundit në këtë kompeticion, këngëtarja u shfaq në vitin 2008 ku mori pjesë me këngën “Zëri Im” dhe fituese u shpall […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background