Katy Perry

“Teenage Dream” është një nga hitet më të mëdha të karrierës së saj, dhe sigurisht që askush nuk ka harruar videoklipin që e shoqëron, ku pjesë e tij është dhe Josh. Ditën e djeshme, ai ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku akuzon Katyn: “Ajo ishte e këndshme dhe e sjellshme. Kur kishte njerëz […]

Një gjykatë në Los Angeles vendosi që kënga e Katy Perry ‘Dark Horse’ e 2014 është kopjuar nga ‘Joyful Noise’, një këngë e reperit Marcus ‘Flame’ Gray. Gjatë procesit ylli i pop-it i kishte mohuar akuzat për plagjiaturë duke deklaruar që nuk e kishte dëgjuar kurrë këngën e bërë në vitin 2009.’Dark Horse’, që bën […]

Pas 3 vitesh lidhje, Katy Perry dhe Orlando Bloom do të martohen. Këngëtarja amerikane dhe aktori i njohur, të cilët ditën e Shën Valentinit u fejuan do të martohen në fund të vitit në një ceremoni të vogël e intime. Burime për revistën ‘People’ raporton se çifti ka punësuar në organizator dasmash. Ai tha se […]

Kënga e re e Katy Perry “Never Really Over” është shuëm e ngjashme me nëj tjetër projekt muzikor të 2017-ës, “Love you like that”, nga këngëtarja norvegjese Dagny. Por ndryshe nga herët e tjera, nuk parashikohet të ngrihet një padi nga norvegjezja në drejtim të yllit amerikan, pasi Katy dhe ekipi i saj i kanë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background