Jonida Maliqi

Ditën e djeshme rrjeti u ndez nga një video të cilës nuk i dihet saktësisht viti, në momente intime mes Flori Mumajesit dhe Jonida Maliqit në “qytetin e dashurisë”, Paris. Duke menduar se po i shpëtojnë syrit të publikut Jonida prek në mes të qytetit Florin në vende intime dhe kuptohet qartë marrëdhënia me njëri-tjetrin. […]

Prej disa kohësh është përfolur se Romeo dhe Jonida janë në një lidhje, pavarësisht se janë kapur disa herë mat, asnjëri prej tyre nuk ka pohuar asgjë. Por tashmë duket se ka ardhur momenti i të vërtetës! Romeo, Donaldi dhe Bora Zemani do të nisin programin e tyre të ri “Treshat”, ku e ftuar në […]

Rrugëtimi i saj artistik në skenën magjike të “Eurosong 2019” bëri të gjithë shqiptarët të ndihen krenar. “Ktheju tokës” ishte hiti që Jonida Maliqi interpretoi mjeshtëfuqishëm në festivalin ku u ngjitën shumë shtete evropiane pjesëmarrëse në të e ku këngëtarja la gjurmët e saj të suksesit duke shkuar deri në finale. Kënga u duartrokit gjatë, […]

Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku  e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në një postim në “Instagram”, këngëtarja e vlerëson shumë eksperiencën e saj në festival, të cilin e cilëson […]

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju Tokës” . Maliqi do të jetë e 14 në radhë për të kënduar, duke konkurruar për të qenë në finalen […]

Mbrëmjen e kaluar në Tel Aviv është mbajtur një ceremoni madhështore, ku të pranishëm ishin të gjithë pjesëmarrësit e edicionit të këtij viti në Eurovizion. Të pranishëm ishin 41 këngëtarët që do të konkurrojnë në festival. Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin nga Jonida Maliqi, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”. […]

Para disa ditësh, Jonida  Maliqi performoi këngën “Tokës time” në një  koncert që u mbajt në Spanjë, bashkë me artistë të tjerë pjesmarrës në festivalin europian të këtij viti. Para se të performonte Jonida, u transmetua një kolazh me këngëtarët që kanë përfaqësuar Shqipërinë ndër vite. Kështu, performancat e aristëve si Anjeza Shahini, Kejsi Tola, […]

Jonida Maliqi ka publikuar videoklipin e këngës “Ktheju Tokës”, që do të jetë projekti përfaqësues i Shqipërisë në Eurovizion-in e këtij viti. Videoklipi është në një linjë me muzikën e këngës dhe tekstin, tërësisht etnike dhe që i bën thirrje jo vetëm shqiptarëve që të kthehen në vendin e tyre, por edhe është si një […]

Jonida Maliqi është shpallur fituesja e edicionit te 57-të të Festivalit të Këngës në RTSH, mbrëmjen e së shtunës, duke e bërë artisten e rradhës që do të përfaqësoj vendin në Eurosong 2019. Por, përtej talentit në muzikë, këngëtarja njihet edhe për stilin e saj unik dhe të pagabueshëm në veshje. Në tre netë të […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background