Harvey Weinstein

Producenti hollivudian Harvey Weinstein është shpallur fajtor nga gjykata e Manhattan-it dhe u dënua me 23 vite heqje lirie. Pritej që ai të dënohej nga 5 deri në 29 vite vite burg. Kohëzgjatja e dënimit u vendos dje, dy javë e gjysmë pasi Weinstein u shpall fajtor për krime seksuale të gradës së parë dhe […]

Ndërsa ish – manjati i kinematografisë, Harvey Weinstein, pret të vuajë dënimin për sulme seksuale, ka habitur një provë kundër tij në gjyq.  Bëhet fjalë për një e-mail ku ai shkruan se Jennifer Aniston “duhet vrarë” pasi besonte se ishte një nga akuzueset e tij për abuzimet seksuale. Publicisti i aktores, Stephen Huvane, ka mohuar […]

Ka rinisur gjyqi ndaj producentit Harvey Ëeinstein, pas më shumë se dy vitesh që nga koha kur akuzat ndaj tij tërhoqën vëmendjen e gjerë të publikut, të cilat kulmuan me lëvizjen #MeToo. Manjati i filmave po përballet me akuzat se ka sulmuar seksualisht një grua në një dhomë hoteli në Manhatan në 2013-n dhe se […]

Prokurorët e Los Angelesit kanë ngritur katër akuza të reja për krime seksuale kundër Harvey Ëeinstein.Disa orë pasi manjati i filmit, mbërriti në një sallë gjyqi në Manhattan të hënën (6 janar), prokurorja në qarkun e Los Angeles, Jackie Lacey, mbajti një konferencë për shtyp në Kaliforni për të njoftuar se Ëeinstein po përballet me […]

Harvey Weinstein ka arritur të sigurojë një marrëveshje me akuzueset e tij. Përfaqësuesit e producentit famëkeq kanë arritur një marrëveshje tentative 25 milionë dollarëshe me një grup të akuzueseve për abuzim seksual. Sipas kushteve të marrëveshjes të së mërkurës, manjatit të turpëruar të filmave nuk do t’i kërkohet ta pranojë ndonjë keqbërje ose t’iu paguajë […]


Current track

Title

Artist

Background