Gjiko

Përfundoi pritja e ëmbël për Elita Rudin dhe Gjikon. Ditën e sotme Elita ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Ajo dhe Gjiko e kanë shprehur gjithnjë hapur lumturinë e tyre dhe padurimin për t’u bërë me fëmijën e tyre të parë. Lajmin e ka dhënë nëpërmjet Instagramit mamaja e Gjikos, zonja Lirije. […]

Bashkia e Prishtinës ka lajmëruar se do të realizoj një koncert për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ata kanë bërë të ditur dhe shumën që do të paguhen këngëtarët që do të marrin pjesë në koncert, dhe bëhet fjalë për një shumë relativisht të vogël, duke pasur parasysh se sa paguhen nëpër koncerte private këta […]

Reperi i njohur Gjiko  festoi 28-vjetorin e lindjes të enjten më 3 Janar. Sigurisht, në këtë ditë të veçantë nuk mund të mungonte urimi i ditëlindjes nga bashkëshortja e tij Elita, e cila së shpejti do e bëjë baba për herë të parë. Moderatorja ka postuar edhe një video të momentit kur Gjiko i propozoi për […]

Gjiko para disa muajsh nxorri në treg produksionin e tij më të ri  në bashkëpunim me Skerdin, të titulluar “Si Bugatti”. Shumë titull origjinal, ëndrra e një femre të krahasohet me një makinë. Nejse, ç’rëndësi ka për aq kohë sa është e shtrenjtë. Kënga u dëgjua masivisht, dhe u pëlqye nga publiku, më tepër për […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background