Gashi

Gashi , një prej reperëve më të njohur në territorin shqipfolës i cili po njihet edhe në tregun ndërkombëtar, apo ka publikuar këngën e re ‘Mr Ferrari’. Por vetëm pak orë pas publikimit përmes një postimi në Instagram reperi ka zbuluar se pas saj fshihet një histori e vërtetë. Bëhet fjalë për një histori dashurie […]

Këngëtari i njohur me origjinë shqiptare, Gashi është padyshim një rast suksesi. Nga të qenit i pastrehë, ai u kthye në një artist me famë ndërkombëtare, i cili bashkëpunon me disa nga emrat më të mëdhenj të hip-hopit. Jeta e tij mori një kthesë drastike pasi ai u frymëzua nga një billboard i mikut të […]

Gjatë kohës kur po mbahej festivali “Sunny Hill” këngëtari me origjinë shqiptare Gashi qëndroi në Kosovë për gati tre ditë. Mesa duket Gashi ka njohur njerëz të rinj në Kosovë pasi në një status të fundit ai ka treguar se ka njohur një vajzë dhe madje i ka pëlqyer kaq shumë sa ka shkruar një […]

Këngët e tij sapo publikohen kthehen gjithmonë në hite, e sidomos “Creep on me”. Tashmë e keni kuptur se po flasim për reperin shqiptar Gashi. Ai është kthyer në një prej reperëve të preferuar në të gjithë botën. Një postim i tij disa orë me parë në Instagram na ka emocionuar të gjithëve e sidomos […]

Reperi i famshëm me origjinë shqiptare Gashi feston sot 29 vjetorin e lindjes. Ndryshe nga kolegët e tij, që preferojnë të organizojnë party të shfrenuara dhe të festojnë për ditë me rradhë, Gashi njoftoi se me siguri ditëlindjen do ta festojë në Korenë e Veriut ku gjithashtu mund të japë edhe disa koncerte. Mosha 29-vjeçare […]

Gashi është një nga reperat e rinj shqiptar më premtues në tregun muzikor amerikan. Ai ka bërë një rrugë të gjatë e me shumë vështirësi për të nënshkruar një kontratë me shtëpinë diskografikë të Jay-Z. I ftuar në një intervistë me MTV, një nga pyetjet që i ka bërë gazetari ishte për origjinën e tij […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background