film

“Contagion”, një prodhim i vitit 2011, është renditur si një ndër filmat më të shikuar gjatë periudhës së shpërthimit të koronavirusit. Filmi flet për një virus pandemik që shpërndahet me shpejtësi, i cili u merr jetën 26 milionë njerëzve në të gjithë botën. Në film bëhet fjalë për virusin e quajtur MEV-1. Ai ka origjinën […]

Historia e shqiptarit më të famshëm në Greqi, Alket Rizait do të jetë tashmë në film. Së shpejti një regjisor francez, do të nisë xhirimet me skenarin e shkruar po prej tij, dhe përjashtim nuk bën as Ballshi, vendlindja e shqiptarit Rizai. I njohur për arratisjet e tij spektakolare me helikopter dy herë nga burgjet […]

Pas shkëputjes nga Mbretëria, burimet pranë çiftit Harry-Meghan thonë se teksa Harry po mbyll detyrimet e fundit si mbretëror, Meghan po përgatitet për të luajtur në një film. Bëhet fjalë për rolin e një superheroine në Hollywood. Sipas The Guardian , Meghan mund të luajë në filmin “Gamora“ ku protagonistja vjen nga një univers paralel, […]

Ermal Mamaqi ka zbuluar shifrën marrëmendëse të të gjithë kostos së filmit të tij “I Love Tropoja”. Moderatori i njohur dhe producenti i filmit më të ri që do të dalë në kinema në fund të janarit, ishte i ftuar sot në emisionin “Wake Up” në Top Channel. Ermali tha se “kostot janë relativisht të […]

“Bashkë me erën”, mbush 80 vjeç. Filmi ikonik me Klark Gable dhe Vivien Leigh, u shfaq për të parën herë më 15 dhjetor 1939 në Atalanta. Nisja e xhirimeve për filmin, u vonua në fakt për thuajse dy vjet, mbi të gjitha për shkak të mosgjetjes së një aktoreje të përshtatshme për rolin e Rossella […]

Së shpejti do të kemi një film biografik edhe për Michael Jacksonin, por pa akuzat që aq shumë rënduan mbi të. Producenti i ”Bohemian Rapsody”, Graham King, e ka nisur tashmë projektin e ri dhe po studion trashëgiminë e mbretit të popit për të realizuar një film kushtuar jetës dhe arritjeve të tij muzikore. Skenari […]

‘Joker‘ mund të rikthehet sërish nga Warner Bross. Sipas Hollywood reporter, regjisori i filmit, Todd Philips, është në bisedime për të sjellë vazhdimin e filmit i cili pritet të ketë sërish si protagonist, aktorin Joaquin Phoenix. Edhe më parë produksioni ishte shprehur i hapur për të sjellë një vazhdim të filmit kaq shumë të diskutuar. […]

Noizyn nuk do ta shohim më vetëm si reper por edhe si aktor. Reperi i njohur do të vijë së shpejti si pjesë e një prodhimi kinematografik gjerman. Bëhet fjalë për filmin gjerman “Man from Beirut”, në të cilin luajnë edhe aktorët Blerim Destani dhe Xhevdet Jashari. Tashmë është publikuar trajleri i filmit dhe në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background