Ermal Meta

Edhe pse jo në garë kantautori shqiptar Ermal Meta nuk ka munguar të lë gjurmën e tij artistike dhe në këtë edicion të ’70 të Festivalit të Muzikës Italiane Sanremo 2020. Nën autorësinë e tij, ai solli këtë herë një këngë dedikuar femrës, një frymëzim nga një histori e vërtetë. Bëhet fjalë  për historinë e […]

Edhe këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta që jeton në Itali është prekur mjaft nga tragjedia që ka mbuluar Shqipërinë javën e fundit. Ai ështe sensibilizur si gjithë shqiptarët duke dhënë kontributin e tij në ndërtimin e shtëpisë së një prej familjeve të prekura nga tërmeti. Ermali shprehet se i bashkohet apelit të Erion Veliajt […]

Mbrëmjen e djeshme këngëtari i njohur Ermal Meta ka zhvilluar një intervistë për “Tirana Post” me gazetaren Iva Tiço, ku ka treguar më shumë për jetën e tij artistike dhe jo vetëm. Historia e Ermal Metës me muzikën nis para rrugëtimit të tij në Itali, që do të thotë para moshës 12-vjeçare. Çdo gjë që […]

Këngëtari i njohur shqiptar, i cili e ka ngritur karrierën e tij në Itali, Ermal Meta, pas suksesit të madh që po korr atje, ka nisur edhe një tur në qytete të ndryshme me titull “Non abbiamo armi”. Pavarësisht se nga ana artistike gjithçka po shkon shumë mirë për Ermalin, duket se ditët e fundit […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background