Elvana Gjata

Elvana Gjata ka thyer heshtjen pas polemikave që krijoi vendimi i jurisë për të shpallur të dytën në Festivalin e 58 të Këngës. Kanë qenë pikët e anëtares së jurisë, Mikaela Minga, që përmbysën rezultatin në favor të Arilena Arës dhe për këtë arsye, Elvana thotë se nuk bën me faj kolegen e saj.Duke i […]

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të mira e cila shquhet edhe per pamjen e saj. Pak ditë më parë Elvana Gjata, u shfaq me një luk të kuruar në festivalin e Kanës. Por ende pa u mbushur tre ditë, ajo është rikthyer në qendër të vëmendjes për shkak të ndryshimit drastik në pamjen […]

Jeni gati për rikthimin e fuqishëm të Elvana Gjatës? Këngëtarja Elvana Gjata sapo ka publikuar këngën e saj më të fundit të titulluar “Tavolina e Mërzisë”. Le të flasim pak për look-un e saj në këtë këngë. Elvana si pothuajse gjithmonë, vendos që talentin e saj ta shpërfaqë vetëm e vetëm përmes zërit. Në klipin […]

Mungesa e unazës së fejesës në koncertin e Pavarësisë së Kosovës bëri që të gjithë të gjithë të vinin në dyshim marrëdhënien e këngëtares Elvana Gjata me të fejuarin Ervin Mata, pas vrasjes në ish-Bllok ku ky i fundit mbeti i përfshirë. Por pavarësisht dyshimeve, këngëtarja vijon të jetë e fejuar me Ervinin dhe kjo […]

Shumë fjalë qarkulluan pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në zonën e ish-Bllokut, ku e implikuar drejtpërdrejt në ngjarje ishte këngëtarja Elvana Gjata. Ajo u larguan menjëhërë nga Shqipëria pasi dha deklaratën e saj në prokurori. Ndërkohë, i dashuri i Elvanës dhe autori i krimit, është shpallur në kërkim. Sipas dëshmive, ajo kishte qenë në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background