Ed Sheeran

Turi i koncerteve të albumit “Divide” nga Ed Sheeran, ka thyer rekordin botëror të biletave të shitura, duke lënë pas dhe grupin e famshëm U2. Artisti britanik prej gati 3 vitesh e ka çuar “Divide tour” gati në çdo cep të botës, duke realizuar deri tani 246 koncerte. Ai i fundit, në Hannover, bëri të […]

Ed Sheeran kujdeset shumë për privatësinë e tij dhe nuk ka kursyer asnjë shpenzim në ruajtjen e intimitetit të tij dhe qetësisë së tij. Këngëtari i njohur ka shpenzuar katër milionë paund për të blerë dy shtëpi pranë vilës së tij në Londër. “Kur ai pati mundësinë për të blerë dy shtëpitë që ndodheshin pranë […]

Me një mesazh në Instagram, Ed Sheeran ka njoftuar për albumin e tij të ri. Titullohet ‘No6 Collaborations Project’ dhe përmban shumë këngë me artistët me të cilët ka bashkëpunuar’, siç shpjegon vetë ai. Albumi do të dalë në 12 korrik dhe në të do të jetë edhe kënga me Justin Bieber, ‘I don’t care’, […]

Mediat britanike kanë publikuar se Ed Sheeran ka investuar fuqishëm në pronat e paluajtshme. Sipas “The Sun”, këngëtari i famshëm ka shpenzuar 42 milionë sterlina për të blerë 18 apartamente dhe shtëpi në Londër si dhe një restorant në Notting Hill. Sheeran mendohet se ka një pasuri prej 80 milionë sterlinash dhe duket se do […]

Pre e bullizmit kanë rënë dhe plot personazhë të njohur në adoleshencë ,dhe vite më vonë e tregojnë hapur në mënyrë që njerëzit të ndërgjegjësohen sado pak. Ed Sheeran është një prej tyre. Këngëtari i njohur ka treguar se tallej çdo ditë në shkollë nga shokët, për shkak se kishte flokë “ginger”, syze dhe i […]

Ed Sheeran dhe Cherry Seaborn janë martuar në fshehtësi në një rezidencë në Suffolk në Britaninë e Madhe. Lajmi u bë i ditur nga e përditshmja britanike “The Sun”, sipas së cilës ceremonia ishte e thjeshtë dhe intime vetëm me familjarë dhe disa miq të vjetër. Në ceremoninë e zhvilluar në dhjetor të vitit të […]

Ed Sheeran ka fituar afërsisht 1 milion pound në ditë gjatë 2018, duke thyer rekordin botëror të fitimit më të madh nga koncertet live në një vit. Këngëtari, 27 vjeç, numëron plot 342 milion pound 12 muajt e fundit, duke ja kaluar dhe mikeshës së tij Taylor Sëift e cila fitoi këtë vit 244 milion pound […]

“Shape of you” e Ed Sheeran është një ndër këngët më të suksesshme të këngëtarit, por dhe ndë më të pëlqyera, të cilën njerëzit në mbarë botën nuk lodhen aspak së dëgjuari.Teksti romantik me pak nota erosi, ndërlidhet me melodinë ritmike në mënyrë të shkëlqyer. Pak nga pak, kënga po bën plot një vit që […]

Adele ka rimarrë fronin si këngëtarja më e paguar e vitit duke mundur Ed Sheeran, i cili tanimë renditet thjesht një pozicion më poshtë. Sipas listës së publikuar nga revista “Heat”, Ed Sheeran mban vendin e dytë me 94 milionë paund ndërsa në atë të tretin renditet aktori Daniel Radcliffe me 87 milionë paund. 30-vjeçarja […]

Në muajin janar këngëtari i dashur për publikun, Ed Sheeran, ka njoftuar se është fejuar me partneren e tij Cherry. Por duket se martesa ka qenë e menjëhershme dhe ne nuk e kemi marrë vesh. Në një intervistë me “Açess”, Ed Sheeran i ka dhënë fund aludimeve. I pyetur nga gazetarët kur do të martohet, […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background