Dua Lipa

Page: 5

Viti i Ri tashmë ka nisur dhe shumë prej yjeve shqiptare e kanë pritur në mënyra të ndryshme. Disa prej personaliteteve të njohura ndërrimin e viteve e pritën në vende ekzotike dhe disa brenda ambienteve familjare. Megjithatë mbrëmja e 31 dhjetorit ishte e veçantë për disa nga femrat më të njohura shqiptare, të cilat u […]

Gjithçka nisi prej një fotoje që këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, postoi në “Instagram”, ku ishte së bashku me Ariana Grande në studio regjistrimi, në Los Anxhelos. Menjëherë u përhapën zëra për një bashkëpunim mes dy këngëtarevë, dhe fansat e humbën kur menduan se një gëj e tillë mund të ishte e vërtetë. Thashethemet […]

Ky po që ka qenë viti i Dua Lipës. Këngëtarja bukuroshe me origjinë kosovare, ka thyer rekorde gjatë gjithë vitit, por më në fund bëri dhe një ëndërr realitet. Nëpërmjet një postimi në Instagram, ajo lajmëroj për arritjen më të re në karrierë. Dua do të jetë imazhi i kopertinës së revistës British Vogue, të […]

Ne shqiptarët kemi shumë emra nëpër botë me të cilët të krenohemi. Po në rradhë të para, pa dalë nga Shqipëria, kemi Gjergj Kastriot Skenderbeun, i cili këtë vit ka 550 vjetorin e vdekjes, dhe në nderim ky u dekorua si viti i tij. Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc […]

U bën ca ditë që nuk ja dëgjojmë zërin Dua Lipës dhe na bëri përshtypje, ku ka humbur bukuroshja jonë thamë… po paska pasur arsye madhore Dua që nuk ka përdorur rrjetet sociale. Heshtjen në fakt me një postim në Instagram e theu. Postoi për kënaqësinë e ndjekësve të saj, foto nga pushimet në Indi […]

E verdha e shndritshme në thonjtë e Dua Lipës binte shumë në sy, duke qenë se kishte zgjedhur ngjyra të lehta për veshjen dhe make up-in e saj në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards 2018. Ajo kishte zgjedhur një fustan te gjatë të bardhë dhe një make up mjaft të lehtë. Por […]

MTV American Music Awards u mbajt mbrëmjen e djeshme në “Microsoft Theater”, Los Angeles. Ishte një natë e mbushur me surpriza të bukura, në celebrim të humanizmit dhe muzikës së mirë. U mbajt një tjetër përkujtimore për Aretha Franklin. 21 pilots i vunë flakën skenës, në kuptimin e parë të fjalës. Ata vunë në zjarr […]

Dua Lipa i ka bërë daljen të dashurit mbrëmjen e djeshme, pasi ajo nuk është parë në shoqërinë e tij, por është fotografuar në krah të disa prej artisteve latine më të famshme në botë. Në fakt ka qenë njëra prej tyre, Jennifer Lopez. e cila ka postuar një fototgrafi në llogarinë e saj të […]

Revista e njohur britanike “Evening Standard” ka bërë një klasifikim të grave të veshura më bukur në Britani. Tre vendet e para i kryesojnë gratë e familjes mbretërore, ndërsa në vendin e katërt është këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila na surprizon gjithmonë dhe më shumë me sukseset e saj. Në vend të parë qëndron […]

Më 10 Gusht nis edicionin e tij të parë festivali më i përfolur i momentit, “Sunnyhill Festival”. Festivali organizohet nga Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipës, dhe pritet të ketë një pjesëmarrje të gjerë si brenda por edhe jashtë trevave shqiptare. Line up-i i artistëve është i jashtëzakonshëm, por një emër dukej se mungonte. Rita […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background