Dua Lipa

Page: 4

Revista e njohur britanike “Evening Standard” ka bërë një klasifikim të grave të veshura më bukur në Britani. Tre vendet e para i kryesojnë gratë e familjes mbretërore, ndërsa në vendin e katërt është këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila na surprizon gjithmonë dhe më shumë me sukseset e saj. Në vend të parë qëndron […]

Më 10 Gusht nis edicionin e tij të parë festivali më i përfolur i momentit, “Sunnyhill Festival”. Festivali organizohet nga Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipës, dhe pritet të ketë një pjesëmarrje të gjerë si brenda por edhe jashtë trevave shqiptare. Line up-i i artistëve është i jashtëzakonshëm, por një emër dukej se mungonte. Rita […]

“Keke, do you love me? Are you riding?” kemi gjithë verën që dëgjojmë. Madje ka dhe disa për nesh që kemi guxuar dhe kemi bërë video duke kërcyer këngën. #InMyFeelings është hashtag-u më i përdorur i momentit, ku fansat e hitit të kënduar nga Drake, publikojnë sfidën e tyre të kërcimit në rrjetet sociale Kaq […]

Bukuroshja jonë me origjinë kosovare, Dua Lipa po gëzon suksesin e merituar. E si të mos i mjaftonin gjithë këto hite e çmime, këngëtarja ka arritur dhe një renditje impresionuese ne Billboard. Nga 100 klipet më të mira të shekullit të 21, Dua Lipa është renditur e 74 me klipin e saj të “New Rules”. […]

Që Dua Lipa është një artiste e talentuar dhe një këngëtare e afirmuar botërisht, e dimë të gjithë. Që duhet dhe lëvdohet nga një numër i madh fansash, as që diskutohet. Por a e dini se janë 15 milionë personat të cilët duan të ndajnë përditshmërinë e tyre me Dua-n, duke i bërë follow në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background