Dua Lipa

Page: 2

Dua Lipa është ndarë nga partneri i saj Isaac Carew. Dyshja ishte pajtuar vetëm 18 muaj më parë, por burime për “The Sun” bëjnë me dije se çifti është ndarë sërish pas “përpjekjeve të shumta për të qenë afër njëri-tjetrit”. 23-vjeçarja dhe partneri i saj 33-vjeçar thuhet se janë ndarë në mënyrë sekrete dhe pa […]

Me 2 çmime ‘Grammy’ dhe me një numër klikimesh shumë të lartë, Dua Lipa është një nga artistet më të suksesshme në botë. Së fundmi, këngëtarja shqiptare ka publikuar një foto ku zbulon se albumi i saj i parë me titull ‘Dua Lipa’, është një nga albumet më të suksesshme në botë, i cili ka […]

Ato ishin dy prej yjeve më shkëlqyes në mbrëmjen  e “Met Gala”, që u mbajt pak ditë më parë. Po flasim për këngëtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, të cilat u paraqitën kështu në ceremoninë e përvitshmë në New York: Por përtej shkëlqimit në tapetin e kuq dhe veshjeve rrëzëllitëse, duket se […]

Dua Lipa udhëtoi për në Liban këtë javë me UNICEF-in për të takuar fëmijët dhe të rinjtë të cilët ishin çrrënjosur nga konflikti tetëvjeçar në Siri. Ka më shumë se 1 milion refugjatë sirianë në Liban, duke përfshirë rreth 500 000 fëmijë, shumë prej të cilëve nuk kanë qasje në kujdes të duhur shëndetësor apo […]

E vendosur ne kopertinën e revistës “Elle”, Dua Lipa foli për shumë detaje interesante të jetës së saj. Dhe sigurisht nuk mund të mungonte dhe një rrëfim për Kosovën dhe origjinën. “Lindur në Londër nga prindër shqiptarë nga Kosova, Lipa ka qenë e destinuar të bënte muzikë. Babai i saj, Dukagjin Lipa, ishte një roker […]

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se këngëtarja kosovare Dua Lipa, do të jetë pjesë e filmit më të ri të James Bond. Sipas tyre ende nuk ka filluar xhirimi i videoklipit por pritet të niset puna në fund të muajit gusht. Gjatë një interviste të fundit për Capital FM, Dua është shprehur shume […]

Kanye West ia ka vënë syrin Dua Lipas për bashkëpunimin e tij të rradhës. Mediat e huaja shkruajnë se ai po mendon të bëjë një duet me këngëtaren shqiptare për albumin e tij të ri “Yandhi”. “Kanye është shumë i impresionuar me zërin e Duas dhe e di se ajo është shumë e pëlqyer në […]

Rita Ora ka folur për herë të parë mbi bashkëpunimin mes vajzave shqiptare që po sundojnë industrinë e muzikës ndërkombëtare. Në një intervistë për radion filipinase “MYX” ajo tha: “Nuk kemi filluar ende me bashkëpunimin, por mendoj se do të ishte super fantastike  sepse jemi të gjitha shqiptare dhe do të ishte një moment magjik […]

Mbrëmjen e kaluar në “Brit Awards” nuk u komentua vetëm Dua Lipa për pamjen rrëzëllitëse, por edhe babai i saj Dukagjin Lipa. Ky i fundit shpeshherë është cilësuar nga fansat e këngëtares si një mashkull shumë simpatik. Ndërkohë të njëjtin mendim ndan edhe prezantuesi i “Brit Awards”, Jack Whitehall i cili u ul në tavolinën […]

Dua Lipa ka shkruar historinë pasi është bërë shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja jonë fillimisht fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. Por, 23-vjeçarja triumfoi edhe në një ndër kategoritë më të mira të ceremonisë, atë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background