Dua Lipa

Dua Lipa ka shkruar historinë pasi është bërë shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja jonë fillimisht fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. Por, 23-vjeçarja triumfoi edhe në një ndër kategoritë më të mira të ceremonisë, atë […]

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve “Grammy Awards 2019”. Gjatë parakalimit në tapetin e kuq, personazhet e njohur janë komentuar për veshjet e tyre të mira ose të tmerrshme. Mes personazheve të veshur më mirë kanë qenë edhe Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Më poshtë mund të shihni disa nga veshjet e cilësuara […]

Në mediat ndërkombëtare është shkruajtur se Ariana Grande nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, dhe madje nuk do të performojë mbrëmjen e së dielës, pas një ofendimi që ka marrë nga producentët. Por vendin e saj e ka zënë tashmë dikush tjetër. Bëhet fjalë pikërisht për Dua Lipën e […]

Ky vërtet ka qenë viti i Dua Lipës. Përpos hiteve të njëpasnjëshme, suksesi i saj i rradhës duket haptazi në posterat gjigand të Times Square.  Në sheshin më të famshëm në botën, shfaqen reklamat e rrjeti muzikor Spotify. Në to prezantohet këngëtarja me origjinë shqiptare. “Nga Kosova në Britani të Madhe në nominimin për ‘Artisten […]

Dua Lipa e ka pranuar dhe dëshmuar se është shumë e lidhur me Shqipërinë e Kosovën, dhe pse ka ikur shumë e vogël nga vendlindja e saj. Sot nuk e flet shqipen shkëlqyeshëm ama zakonet e traditat i njeh shumë mirë. Vetëm pak momente më parë, këngëtarja ka publikuar në Instagram një video të xhiruar […]

Viti i Ri tashmë ka nisur dhe shumë prej yjeve shqiptare e kanë pritur në mënyra të ndryshme. Disa prej personaliteteve të njohura ndërrimin e viteve e pritën në vende ekzotike dhe disa brenda ambienteve familjare. Megjithatë mbrëmja e 31 dhjetorit ishte e veçantë për disa nga femrat më të njohura shqiptare, të cilat u […]

Gjithçka nisi prej një fotoje që këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, postoi në “Instagram”, ku ishte së bashku me Ariana Grande në studio regjistrimi, në Los Anxhelos. Menjëherë u përhapën zëra për një bashkëpunim mes dy këngëtarevë, dhe fansat e humbën kur menduan se një gëj e tillë mund të ishte e vërtetë. Thashethemet […]

Ky po që ka qenë viti i Dua Lipës. Këngëtarja bukuroshe me origjinë kosovare, ka thyer rekorde gjatë gjithë vitit, por më në fund bëri dhe një ëndërr realitet. Nëpërmjet një postimi në Instagram, ajo lajmëroj për arritjen më të re në karrierë. Dua do të jetë imazhi i kopertinës së revistës British Vogue, të […]

Ne shqiptarët kemi shumë emra nëpër botë me të cilët të krenohemi. Po në rradhë të para, pa dalë nga Shqipëria, kemi Gjergj Kastriot Skenderbeun, i cili këtë vit ka 550 vjetorin e vdekjes, dhe në nderim ky u dekorua si viti i tij. Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc […]

U bën ca ditë që nuk ja dëgjojmë zërin Dua Lipës dhe na bëri përshtypje, ku ka humbur bukuroshja jonë thamë… po paska pasur arsye madhore Dua që nuk ka përdorur rrjetet sociale. Heshtjen në fakt me një postim në Instagram e theu. Postoi për kënaqësinë e ndjekësve të saj, foto nga pushimet në Indi […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background