Drake

Drake ka ndarë me fansat e tij foton e parë të djalit të tij 2-vjeçar, Adonis Graham. Reperi 33 vjeçar, i cili e kishte mbajtur të birin jashtë kamerave dhe syrit publik, postoi një seri fotosh të tij me vogëlushin dhe nënën e tij, modelen Sophie Brussaux. Bjond me flokët kaçurrela dhe sytë bojëqielli, Adonis […]

Nga Ariana Grande tek Darke, Spotify zbuloi këngët, albumet dhe artistët më të mëdhenj të dekadës së fundit. Fronin e mban Drake si artisti më i dëgjuar. Këngëtari grumbulloi më shumë se 28 miliardë dëgjime. Vetëm kënga e tij “One Dance” siguroi 1.7 miliardë dëgjime. Por pavarësisht kësaj, nuk mundi “Shape of You” të Ed […]

Drake është i famshmi i fundit që i bashkohet biznesit të kanabisit. Kompania më e madhe e prodhimit të marijuanës në Kanada do të bashkojë forcat me fituesin e çmimit ‘Grammy’ për të prodhuar dhe shpërndarë kanabis. Sipas marrëveshjes së bërë  me Drake, ky i fundit do të marrë 60% të njërës prej degëve të […]

Drake i është kundërpërgjigjur të atit pas gënjeshtrave që ai ka thënë rreth marrëdhënies së tyre. Në një intervistë të fundit Dennis Graham  tha se Drake kishte gënjyer kur ishte shprehur se babai i tij nuk kishte qenë aty për të dhe se këtë e kishte bërë që të përfitonte në karrierë. Drake nga ana […]

Billboard Music Awards është një ndër eventet më të rëndësishme të muzikës, e cila është mbajtur mbrëmjen e djeshme në Garden Arena në Las Vegas. Në krye të klasifikimeve kanë qenë Cardi B dhe Kelly Clarkson të cilat kanë patur 21 nominime në 18 kategori, por historinë e Billboard sapo e bëri Drake. Reperi është […]

Historia e Drake dhe Heidi Klum nuk përfundonka me kaq. Nëse ju kujtohet, në Shkurtin e 2018t-tës, modelja e njohur rrëfeu në emisionin e Ellen DeGeneres,se nëse Drake do ti shkruante, ajo do të pranonte të njiheshin. Pas disa muajsh Heidi-t i erdhi një mesazh nga Drake, por vendosi t’ja linte “seen”, detaj që e […]

Në një intervistën e tij të fundit, Drake ka zbuluar se në kohën kur ishte i lidhur me Rihannën, dëshironte shumë të krijonte një familje me të. Ai u shpreh se kishte pasur ëndrra të mëdha mbi marrëdhënien e tyre. Rihanna dhe Drake kanë qenë një nga çiftet më të pëlqyer, pavarësisht se nuk merrej […]

Drake ka folur për herë të parë mbi djalin e tij, në një intervistë për “The Shop”, mbrëmjen e së premtes. E vërteta e fëmijës së Drake doli në fillim nga reperi Pusha-T, me të cilin Drake nuk i kishte marrëdhëniet mirë në atë kohë. Derisa në Qershor, ai publikoi albumin e tij të ri […]

Në 2016, në shumë portale raportohej për marrëdhënien “casual” të Drake dhe Hailey Baldwin. Sigurisht ajo ishte 18 vjeç dhe ai ishte 29, që është një diferencë shumë e madhe – kemi parë më të mëdha. “Modelja 18 vjeçare del me këngëtarin e madh në moshë” nuk është një titull shumë shokues ditët e sotme. […]

Drake është sëmur rëndë së fundmi, për këtë arsye i është dashur të anullojë dy prej koncerteve të tij në Miami. Reperi ka kërkuar falje për anulimin e koncerteve në moment të fundit nëpërmjet nje postimi në Instagram. Reperi gjithashtu është shprehur se ndihet mjaft keq për situatën e krijuar, pasi nëse në raste të […]


Current track

Title

Artist

Background