Cristiano Ronaldo

Të gjithë lojtarët e skuadrës së Juventus përfshirë edhe Cristiano Ronaldon janë vetëizoluar pasi futbollisti Daniele Rugoni doli pozitiv me koronavirus. Ronaldo është izoluar në vilën e tij me partnerën Georgina dhe fëmijët. Por mesa duket Georgina është mërzitur duke qëndruar në shtëpi dhe ka dalë të bëjë shopping në disa dyqane veshjesh. Ajo është […]

Ditë më parë bëri xhiron e rrjetit deklarata e një fizioterapisteje nga Milano, e cila bëri një paralelizëm mes pagave tw mjekëve dhe futbollistëve, duke u shprehur se këta të fundit marrin 1 milion euro në muaj kurse mjekët vetëm 1,300 euro. “T’ju shërojë Ronaldo” shprehej fizioterapistja, mirëpo në fakt duket se futbollisti po e […]

Nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, është dërguar me urgjencë në spital në ishullin e saj të lindjes Madeira, pas një goditjeje në tru. Mediat lokale thonë se ajo është “e ndërgjegjshme dhe e qëndrueshme” por do t’u nënshtrohet disa analizave të reja brenda orëve të ardhshme për të përcaktuar gjendjen e saj shëndetësore. Në […]

Prej kohësh jetojnë bashkë, ndonëse zyrtarisht Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, nuk janë të martuar. Ata janë prindër të një vajze, Alana, ndërsa së bashku me to, jetojnë edhe tre fëmijët e tjerë të Ronaldos. Dhe për këtë Georgina paguhet. Mediat spanjolle, raportojnë se Georgina, merr një shumë në fund të çdo muaji, që shkon […]

Ylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo festoi mbrëmjen e kaluar ditëlindjen e tij të 35-të. Me këtë rast ai ka marrë shumë urime nga kolegët dhe familjarët e tij. Mirëpo vëmendjen e mori supriza e partneres së tij, Georgina-s e cila është munduar ta bëjë partnerin e saj sa më të lumtur në këtë ditë […]

Georgina Rodriguez, bashkëjetuesja dhe partnerja e yllit të Juventusit Cristiano Ronaldo ka rrëfyer së fundmi emocionet e fillimit të tyre. Në një prononcim për revistën “Grazia”, Georgina tregon se Ronaldo është i vetmi njeri që e bën të dridhet dhe e emocion. “Para tij dridhesha e tëra, por u ndez një shkëndijë mes nesh,”- tha […]

Cristiano Ronaldo  ka thyer rekorde të shumta në fushën e blertë por së fundmi është komentuar shumë edhe nga fitimet që merr në rrjetet sociale kryesisht në Instagram.  Futbollisti është tashmë zyrtarisht personazhi më i ndjekur në Instagram. Ylli i futbollit ka grumbulluar mbi 200 milionë ndjekës duke lënë pas Ariana Grande, Kylie Jenner, Selena […]

Hetuesit kanë gjetur prova që rëndojnë akuzën për përdhunim, AND-ja e yllit të futbollit përputhet me atë të dhunuesit të modeles Kathryn Mayorga. Kjo e fundit e takoi Ronaldon 10 vjet më parë në 2009-ën dhe 10 vjet më pas e akuzoi për përdhunim dhe blerje të heshtjes në këmbim të parave. Modelja e ka […]

Georgina Rodriguez, e dashura e futbollistit Cristiano Ronaldo, ka zgjedhur si dizenjuese të fustaneve të saj shqiptaren Lia Stublla. Së fundmi ajo është shfaqur në një event me fustanin ngjyrë gri me nuanca dhe duket vërtet bukur. Edhe disa ditë më parë, Georgina është shfaqur përsëri me një fustan ngjyrë bojëqielli duke ia besuar pamjen […]

Cristiano Ronaldo njihet për jetën e tij luksoze. Portugezi së fundmi ka blerë një shtëpi luksoze në Marrbella të Spanjës, që ka kushtuar 1.5 milionë euro. Një tjetër pronë që i shtohet setit të tij të pasuror, vlera e të cilit që shkon në total 30 milionë euro. Vila ndodhet në zonën luksoze të Costa […]


Current track

Title

Artist

Background