Cardi B

Reperja Cardi B përmes një video në rrjetin e saj social është shprehur se të famshmit që kanë deklaruar se janë më koronavirus genjejnë dhe e bëjnë këtë gje sepse paguhen nga një çaj detoksifikues. “Janë paguar për të bërë reklamën e një çaji detoksifikues”, shprehet ajo. Shumë të famshëm janë prekur nga koronavirusi kohët […]

Cardi B po mendon t’i futet politikës. Reperja 27-vjeçare tërhoqi vëmendjen me një postim të Tëitter, teksa flet për futjen e saj në politikë. “Mendoj se dua të bëhem politikane”, ka shkruar ylli i “Bodak Yello”. “Unë me të vërtetë e dua Qeverinë edhe pse nuk jam dakord me Qeverinë”. Cardi shprehu interes për t’u […]

Ditën e djeshme kanë përfunduar xhirimet e serisë së 9-të të filmit “Fast and Furious”. Përmes një video në rrjete sociale aktori i njohur Vin Diesel i ka surprizuar fansat duke i treguar se pjesë e filmit do të jetë edhe këngëtarja dhe reperja e njohur Cardi B. Ndonëse Cardi B nuk kishte dhënë asnjë […]

Fama e stilistit shqiptar, duket se i ka kaluar kufinjtë e Shqipërisë. Pasi ka veshur disa vajza të njohura në të gjithë botën si këngëtaret Chloe dhe Halle, Fantasia Barrino Taylor, Jade Thirlwall, Jesy Nelson etj tashmë stilisti i Valdrin Sahiti ka bashkëpunuar me reperen e famshme Cardi B. Këngëtarja ka zgjedhur të veshë pikërisht […]

Reperi amerikan Tekashi 6ix9ine, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, po gjykohet aktualisht në Gjykatën e New Yorku-t për armëmbajtje pa leje, sulm me armë dhe pjesëmarrje në banda kriminale. Por 23 vjecari i ka befasuar të pranishmit në gjykatë me deklaratat e tij duke pohuar se në bandën  “Bloods” është e […]

Publikohet trajleri i filmit të fundi të Jennifer Lopez. Tashmë në kanalin YouTube është publikuar traileri i filmit “Hustlers”, pjesë e të cilit janë edhe dy yjet me famë botërore, Jennifer Lopez dhe Cardi B.\ Dy këngëtaret e njohura do të luajnë rolin e striptisteve. Xhirimet për “Hustlers” janë zhvilluar në Neë York dhe yjet […]

Vajza e këngëtares së njohur, Cardi B dhe Offset, Kulture mbushi 1 vjeç pak ditë më parë dhe prindërit e vogëlushes organizuan festën madhështore. Sipas ‘TMZ’, Cardi B ka shpenzuar 400 mijë dollarë për 1 vjetorin e vogëlushes së saj. Festa ishte organizuar e gjitha për fëmijë dhe reperja nuk ngurroi të ndajë me publikun […]

Cardi B është një ndër reperet më të suksesshme dhe e adhuruar për të gjithë publikun anë e mbanë botës Reperja gjithashtu ka edhe një vëmendje shumë të madhe mediatike, por për më tepër se kjo në rjetet e saj sociale bëhet nami. Gjatë performancës në Arts And Music Festival në Tennessee, reperes iu gris […]

Billboard Music Awards është një ndër eventet më të rëndësishme të muzikës, e cila është mbajtur mbrëmjen e djeshme në Garden Arena në Las Vegas. Në krye të klasifikimeve kanë qenë Cardi B dhe Kelly Clarkson të cilat kanë patur 21 nominime në 18 kategori, por historinë e Billboard sapo e bëri Drake. Reperi është […]

Këngët e tij sapo publikohen kthehen gjithmonë në hite, e sidomos “Creep on me”. Tashmë e keni kuptur se po flasim për reperin shqiptar Gashi. Ai është kthyer në një prej reperëve të preferuar në të gjithë botën. Një postim i tij disa orë me parë në Instagram na ka emocionuar të gjithëve e sidomos […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background