Billie Eilish

Ylli i muzikës pop Billie Eilish dha një mesazh të fuqishëm në lidhje me shmangien e komenteve seksiste, ndërsa ajo filloi turneun e saj botëror në Miami natën e së hënës. 18-vjeçarja ka thënë edhe më parë se ajo vesh rroba të gjera, për të mos u përballur me komentet seksiste dhe i është drejtuar […]

Për nder të Ditës së Gruas, platforma e njohur muzikore “Spotify” ka publikuar listën e përbërë nga 10 artistet më të suksesshme në botë. Renditja është bërë sipas llogaritjeve të marra nga 1 janari deri më 1 mars të këtij viti. Billie Eilish renditet e para në listë, duke u shpallur edhe artistja me më […]

“No Time To Die” e Billie Eilish është e dyta në historinë e kolonave zanore të franshizës “James Bond”, që arrin klasifikimet kryesore në renditjet britanike. Sam Smith, në vitin 2015 mban suksesin tjetër të agjentit “007”, kur “Writing’s On The Wall” nga filmi “Spectre” arriti majat. Eilish, që mbushi 18 vjeç në dhjetor, është […]

Ylli i ri i popit, Billie Eilish, bëri për vete audiencën në “BRIT Awards 2020″ mbrëmjen e së martës me performancën e parë të këngës që do të jetë kolona zanore e filmit të ri James Bond, “No time to die”. 18 vjeçarja u vlerësua si këngëtarja më e mirë ndërkombëtare në eventin që nderon […]

Billie Eilish ka publikuar këngën e saj kushtuar filmit të ri ‘James Bons’ i cili do jetë i fundit për aktorin Daniel Craig. Tema e këngëtares për filmin e ri ‘James Bond’ është një baladë dramatike, që lë të kuptohet se komploti do të përqendrohet në tradhtinë e agjentit sekret. Teksti i këngës ‘No time […]

Fituesja kryesore e ceremonisë “Grammy”, Billie Eilish, ka publikuar videoklipin e këngës së saj të re, “Everything I Wanted”, pikërisht në kohën kur theu dy rekorde, duke u bërë artistja më e re në moshë që ka shkruar dhe interpretuar kolonën zanore të filmit “James Bond”, dhe artistja më e re në moshë që ka […]

Billie Eilish ishte mbretëresha absolute e ceremonisë së çmimeve Grammy mbrëmjen e së dielës, duke fituar 5 të tilla, ndër të cilat edhe 4 më të rëndësishmet, për albumin, këngën dhe regjistrimin më të mirë të vitit, dhe gjithashtu atë të artistit të ri më të mirë. 18-vjeçarja e kthyer në sensasion për adoleshentët, fitoi […]

Billie Eilish është zyrtarisht një yll. Pasi rrëmbeu çmimin e saj të parë në “MTV” si artistja e re më e mirë për këngën “All The Good Girls Go To Hell”, së fundmi është konfirmuar se këngëtarja do të këndojë kolonën zanore të filmit më të ri të “James Bond”. Lajmi u bë i ditur […]

“Bad Guy” e Billie Eilish shpallet Kënga e Vitit nga Billboard. Hiti në fjalë e mposhti “Truth Hurts” nga Lizzo dhe “Sucker” nga Jonas Brothers për vendin e parë në sondazhin e fundvitit të Billboard, ndërsa “Old Town Road” nga Lil Nas X dhe Billy Ray Cyrus dhe bashkëpunimi i Rosalia dhe J Balvin & […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background