Bebe Rexha

Në një intervistë për “Health” Bebe Rexha është shprehur se është në kërkim të partnerit apo partneres ideale. ‘Thjesht dua të gjej dikë që e dua dhe që më do, dhe nuk më intereson nëse është një djalë apo një vajzë’ tha Bebe duke shtuar se se etiketat nuk janë të domosdoshme dhe se në […]

Që kur ka shpërthyer pandemia e koronavirusit, Bebe Rexha është shumë aktive në Tëitter ku po kontakton me ndjekësit e saj. Këngëtarja ka bërë me dije se një mik i afërt i shokut të saj, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në moshën vetëm 42-vjeçare. E shqetësuar nga ky lajm, Rexha po vazhdon t’iu […]

Dy këngëtaret e njohura shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, kanë bërë të ditur se do të jenë pjesë e sezonit të ri të spektaklit të njohur ‘The Voice’. Të dyja janë ftuar nga organizatorët e këtij eventi të rëndësishëm në rolin e këshilltareve  të jurisë për të vlerësuar ata që do […]

Mbrëmjen e kësaj të diele, në Grammy Awards do të jetë edhe një këngëtare shqiptare, por jo si e nominuar. Bebe Rexha e ka dhënë lajmin përmes një postimi në Instagram dhe tregon se do të jetë atje si e ftuar speciale për të ndarë një çmim. Zakonisht, kjo është një detyrë që u jepet […]

Vetëm 3 ditë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare e famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, deklaroi se ka vendosur të udhëtojë drejt Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Bebe e ka mbajtur premtimin dhe pasi ka dhënë një koncert është nisur sot për në Shqipëri. Këngëtarja ka treguar me anë të videove të postuara në […]

Bebe Rexha do të jetë bashkëprezantuese krah Alicia Keys në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘Grammy Awards 2020’. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja me origjinë shqiptare, përmes një postimi në Instagram. Nominimet do të shpallen sonte dhe eventi do të transmetohet në të gjithë botën. Ceremonia e madhështore e “Grammy Awards” do […]

Sot Bebe Rexha feston  30-vjetorin dhe ka zgjedhur t’i bëjë vetes dhuratën më të bukur. Këngëtarja ka publikuar këngën e saj të re,“ S’jam më 20 vjeçe”, duke frymëzuar me vargjet kuptimplota femrat në mbarë botën. Këtë këngë artistja shqiptare ia dedikon vetes dhe atyre që nuk i japin rëndësi numrave. ‘Oh, nuk jam më […]

Këngëtarja e njohur shqiptare me farë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka pasur një ditë të veçantë sot. Kjo pasi në këtë ditë ajo ka arritur të marrë patentën e makinës edhe pse në moshën 29 vjeçare. 29 vjeçe ndoshta shumë prej jush mund të duket si një mundësi e humbur, por për yllin botëror është moment […]

Ish- zonja e parë Michelle Obama i ka dërguar një letër këngëtares me origjinë shqiptare, Bebe Rexha. Pak javë më parë Bebe ka performuar në një koncert të organizuar nga Michelle Obama. Bëhet fjalë për “2019 College Singing Day”, që është pjesë e një fushate të cilën Obama e filloi në vitin 2014 si përpjekje […]

Një foto e postuar ditën e djeshme në Instagram ka alarmuar fansat e Bebe Rexhës. Në foto shfaqet këngëtarja shqiptare nga spitali. Ende nuk dihet nëse bëhet fjalë për ndonjë problem serioz me shëndetin, çka e ka detyruar artisten që të shtrohet në spital apo është thjesht një kontroll rutinë! Bebe ka shkruar në foton […]


Current track

Title

Artist

Background