Ava Max

“Sweet but Psycho” është kënga që ngriti në majë të klasifikimeve këngëtaren me origjinë shqiptare,Ava Max. Në një intervistë për Phoenix, Ava ka rrëfyer vështirësitë e jetës së saj si dhe ka treguar sesi ka arritur këtu ku është sot. Këngëtarja e re dhe prindërit e saj kanë emigruar drejt Amerikës para shumë vitesh, por […]

Rita Ora ka folur për herë të parë mbi bashkëpunimin mes vajzave shqiptare që po sundojnë industrinë e muzikës ndërkombëtare. Në një intervistë për radion filipinase “MYX” ajo tha: “Nuk kemi filluar ende me bashkëpunimin, por mendoj se do të ishte super fantastike  sepse jemi të gjitha shqiptare dhe do të ishte një moment magjik […]

Ava Max është shqiptarja e rradhës e cila po krenon vendin tonë falë vokalit dhe origjinalitetit të saj. Bukuroshja e lindur në SHBA, me prindër nga Saranda, ka vizituar zyrat e NBC për të interpretuar në spektaklin televiziv, “Today”. 24-vjeçarja ka performuar hitin botëror, “Sweet But Psycho” dhe ka biseduar me Hoda Kotb dhe Carson […]

Listës së vajzave të talentuara që përfaqësojnë talentin shqiptar në botë do ti bashkohet dhe një tjetër këngëtare. Amanda Ava Koçi, me emrin e artit Ava Max, është artistja e rradhës që po bëhet çdo ditë e më e famshme, në Europë e jo vetëm. E lindur në Wisconsin të Amerikës dhe me prindër shqiptarë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background