Ariana Grande

Hiti më i fundit i Ariana Grande “Break with your grilfriend, I’m bored” po çmend të gjithë rrjetin. Në fakt të gjitha projektet e saj muzikore të fundit, janë duke bërë bujë njëri pas tjetrit. “Break about with your girlfriend, I’m bored” nuk pëlqehet vetëm prej muzikës sensuale dhe tekstit tejet interesant, por dhe prej […]

Në mediat ndërkombëtare është shkruajtur se Ariana Grande nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, dhe madje nuk do të performojë mbrëmjen e së dielës, pas një ofendimi që ka marrë nga producentët. Por vendin e saj e ka zënë tashmë dikush tjetër. Bëhet fjalë pikërisht për Dua Lipën e […]

Gjithçka nisi prej një fotoje që këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, postoi në “Instagram”, ku ishte së bashku me Ariana Grande në studio regjistrimi, në Los Anxhelos. Menjëherë u përhapën zëra për një bashkëpunim mes dy këngëtarevë, dhe fansat e humbën kur menduan se një gëj e tillë mund të ishte e vërtetë. Thashethemet […]

Dhimbja vërtet që nxjerr art. Mbrëmjen e kaluar, Ariana Grande ka shkëlqyer në ndarjen e çmimeve ‘Billboard 2018’. Këngëtarja tërhoqi çmimin ‘Artistja Vitit’, një paranteze që shpjegonte të gjitha arritjet e saj për të cilat meritoi titullin. Por ajo që na bëri përshtypje ishte fjalimi i saj i ndjerë, Teksa fliste duke mbajtur çmimin në […]

Pete Davidson bë sikur nuk e njeh më Ariana Grande — të paktën sa i përket rrjeteve sociale. Siç është raportuar këtë javë, Pete e ka bllokuar Arianë në mediat sociale pas rreth dy muajve prishje të fejesës. Por tani, po mësojmë më shumë se për çfarë arsyeje ai e bllokoj, dhe pse Pete vendosi të pastroj […]

Kënga e re e Ariana Grandes po thyen çdo pritshmëri. Të gjithë e dëgjojmë non stop, është kthyer në himn për gjeneratën e re, dhe më e bukura qëndron të videoklipi që tregon çastet e preferuara nga filmat legjendar të viteve 2000. Në videon epike, Ariana luan rolin e Regina George, dhe normalisht nuk mund […]

Ariana Grande ka gjithë javën që na ngacmon me sekuenca fotografike nga videoklipi më i ri i këngës “Thank U, Next”, i inspiruar nga filma adoleshentësh si Legally Blonde dhe 13 Going 30. Dhe më në fund, mbrëmjen e së hënës, Ariana publikoi sekuencen e parë të segmentit të inspiruar nga filmi Mean Girls, që […]

Reagimet e Ariana Grandes, pas ndarjes nga aktori Pete Davidson, po i kërkojmë si gjilpërën mes kashtës. Shkak i ndarjes u përfol se janë pasojat që këngëtares i ka shkaktuar ndarja nga jeta në një moshë shumë të re e ish-të dashurit të saj, Mac Miller. Pavarësisht këtyre zërave, fillimisht këngëtarja u shpreh se nuk […]

Ndodhi ajo që kishim frikë të gjithë se do ndodhte. Këngëtarja Ariana Grande i ka dhënë fund fejesës me aktorin e “Saturday Night Live” Pete Davidson. Ishte tepër e bukur për të qenë e vertët. Burime pranë çiftit kanë bërë të ditur për TMZ se ata janë ndarë në fundjavë pasi kanë menduar që nuk […]

I fejuari i Ariana Grande-s, komediani Pete Davidson, tha në një intervistë për Howard Stern Monday se ka marrë kërcënime me vdekje pasi u bë publik lajmi se çifti u fejua. Disa njerëz me sa duket nuk ishin shumë të kënaqur që Pete Davidson dhe Ariana Grande ranë në dashuri. “Dikush donte të më gjuante […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background