album

Do të publikohej të premten, më 27 mars, por albumi i shumëpritur ‘Future Nostalgia’ i Dua Lipës, është shpërndarë tashmë ilegalisht online dhe ajo që ka shokuar fansat janë tekstet e disa këngëve. Kjo për shkak të vargjeve ku këngëtarja, aktualisht e lidhur me Anëar Hadid, flet për jetën e saj seksuale pa i lënë […]

Lady Gaga do t‘ju bëjë ta harroni për pak momente koronavirusin, me setin më të fundit fotografik. Këngëtarja 33 vjeçarja ka pozuar tërësisht nudo për revistën “Paper”, në rubrikën e pranverës “Transformation”. Në foto, Gaga shfaqet gjysmë njeri e gjysmë robot, teksa trupi i saj skanohet me kramera 3D. Ky set vjen në kulmin e […]

Ai ishte një ndër reperat më premtues të industrisë së muzikës i cili u nda nga jeta pas një mbidoze në shtator të vitit 2018. Pas më shumë se 1 viti nga ikja e tij, miku dhe producenti i tij Jon Brion ka publikuar albumin e fundit me të cilën ishte duke punuar këngëtari i […]

Kanye West nuk ndalet. Ai në tetor publikoi albumin e tij “Jezus is King”. Ndërsa në Ditën e Krishtlindjes nxori albumin e ri “Jezus is born”. Albumi ungjillor përfshin 19 këngë dhe erdhi në bashkëpunim me Sunday Service. “Jezus is born” ka një qasje më tradicionale ndaj ungjillit, se sa paraardhësi i tij ku u […]

Robbie Williams ka publikuar ‘The Christmas Present’, albumin e parë të Krishtlindjeve në karrierën e tij. Ai ka dy disqe në brendësi të tij, njëri që titullohet “Christmas Past” dhe “Christmas Future”, me këngë të papublikuara më parë, por edhe këngë klasike të Krishtlindjeve, të realizuara me yje të tjerë të muzikës mes të cilëve […]

Kanye West ka publikuar më në fund albumin e ri të shumëpritur ‘Jezus is here‘ dhe të interesuarit mund ta gjejnë atë në Spotify , Apple Music dhe Amazon. Paralelisht me të, reperi ka sjellë edhe një film- dokumentar shoqërues me titullin ‘Jezus is Kinga- A Kanye West film‘ i cili është duke u shfaqur […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background