Me kë përfaqësohemi?

Jeta Kasemi e lindur në Tiranë në Qershor të vitit 1998, është ende studente e Gazetarisë në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë së Universitetit të Tiranës. Ajo ka nisur karrierën e saj profesionale në zyrat e Kiss FM. E mirëinformuar mbi të rejat më të fundit të jetës sociale brenda dhe jashtë vendit, editon emisionin e […]

Mozi lindi në Vlorë në nëntor 1982 dhe ka jetuar shumë vite në Greqi, ku ka studiuar teknologji muzikore dhe sound engineering në Athinë. Pasioni i tij është muzika dhe produksioni i saj.   Një ndër sukseset e tij është kontrata me Universal Music dhe Minos EMI si kompozitor. Në repertorin e tij përfshihen këngë […]

DJ Dolfi me Kiss Fm që prej fillesave të saj. Ai nuk e njihte radion më parë, por pasioni i madh për muzikën e bashkoi me Gertën, e cila po kërkonte DJ në një kohë kur prej 10 vitesh ai luante muzikë në klubet më në zë të Tiranës. Me pasionin e madh për muzikën, […]

Gerta Hetën e kemi njohur nga zëri që në fillim të vitit 1998, vit i cili përkon edhe me fillimet e Top Albania Radios. Më ekzaktësisht Gerta është zëri i parë i kësaj radio, tashmë më e dëgjuara në trojet Shqiptare. Drejtoi për tre vjet emisionin “Një këngë për ty”, krahas edhe klasifikimeve të ndryshme […]

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background