Shakira rrezikon të burgoset; ka kryer këtë krim…

March 12, 2019

Këngëtarja e famshme Shakira mund të dënohet me burg nëse vërtetohet që është bërë pjesë e një evazioni fiskal së bashku me bashkëshortin e saj Gerard Pique. Dyshohet se që nga viti 2012, kur ajo është shpërngulur në Spanjë, nuk i ka paguar shtetit asnjë qindarkë taksa nga të ardhurat e saj.

Prej vitit 2012-2014, Shakira i detyrohet shtetit spanjoll 16.4 milionë dollarë taksa. Gjatë seancave gjyqësore, përfaqësuesit e këngëtares kanë shprehur se gjatë kësaj periudhe Shakira dhe Pique ishin ende shtetas në Bahamas dhe paguan taksa atje derisa u vendosën përfundimisht në Spanjë.

Nëse gjykata arrin të vërtetojë të kundërtën, Shakira do të përballet me një gjobë të madhe madje rrezikon edhe burgun.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background