Rita Ora mes 100 grave më me ndikim në muzikë

Written by on March 9, 2020

Adele, Mabel dhe Rita Ora janë renditur në listën e 100 grave më me ndikim në muzikë, të cilat po ndikojnë në “ndryshimin” e industrisë. Anëtarët e grupit “Spice Girls” kanë zënë po ashtu vend në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën, pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi më shumë se 60 milionë funte. Grafiku “PRS 100 Ëomen Change Change Music”, përfshin edhe Lily Allen, Jorja Smith, Ellie Goulding, Charli XCX dhe Annie Lennox. Sipas “PRS for Music” është shënuar një rritje prej 60 për qind nga viti në vit në numrin e grave që iu bashkuan organizatës dhe pjesa më e madhe e tyre është nën moshën 30-vjeçare.

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background