Rikthehet grupi i rock-ut, “Genesis”, paralajmëron turneun muzikor

March 5, 2020

Grupi britanik i Rokut, Genesis, ka konfirmuar se po rimblidhet për një tur në 2020, i pari pas 13 vitesh . Phil Collins, Tony Banks dhe Mike Rutherford e bënë njoftimin në një nga emisionet e BBC, mëngjesin e të mërkurës. ata thanë se do të performojnë një seri koncertesh në Britaninë e Madhe, më vonë gjatë këtij viti. Një nga anëtarët themelues të grupit, që u largua prej tij në 1975, Peter Gabriel, nuk do të jetë pjesë e këtij rikthimi.

I krijuar në Angli, në 1967, Genesis, ka korrur sukses me disa hite të tij, mes të cilëve ‘Invisible Touch’, ‘I can’t dance’ dhe “Throëing It All Aëay.”


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background