Publikohet versioni anglisht i këngës ‘Shaj’ të Arilena Arës që na përfaqëson në Eurovizion

Written by on March 10, 2020

Eshtë publikuar versioni zyrtar i këngës ‘Shaj’ me të cilën Arilena Ara do të na përfaqësojë në Eurovizion. Me titull “Fall From The Sky”, kënga vazhdon të tingëllojë bukur edhe në gjuhën angleze pasi përpos tekstit, i cili ka një ndryshim rrënjësor, melodia dhe ritmi mbeten të njëjtët.

Pasi kemi dëgjuar versionin anglisht të këngës, tani na mbetet të shohim videoklipin e realizuar në Hollandë. Arilena do të performojë në “Eurovision” në gjysmën e dytë të natës së dytë gjysmëfinale (14 maj), në Rotterdam.


Current track

Title

Artist

Background