Publikohet dokumentari mbi jetën e Rihanna-s, këngëtarja fiton miliona dollarë

December 13, 2019

Rihanna sapo i ka shitur “Amazon”, dokumentarin mbi jetën dhe karrierën e saj ndër vite.

Rreth 1200 orë xhirime, ky dokumentar, emri i të cilit ende nuk është bërë publik, u shit për plot 25 milionë dollarë që shkojnë direkt në llogarinë e 31-vjeçares.

Regjisori Peter Berg u shpreh për “Hollywood Reporter” se ka vite që po merret me këtë dokumentar që shpërfaq jetën personale të Rihannas, prapaskenat e ndryshme gjatë karrierës së saj, familjen dhe dashurinë.

Ai theksoi se një dokumentar i ngjashëm është duke u xhiruar edhe për një ndër artistet më të reja të industrisë së muzikës Billie Eilish, që pritet të shitet pikërisht me të njejtin çmim.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background