Princi Charles shërohet nga koronavirusi

Written by on March 31, 2020

Pas diagnostifikimit me koronavirus, Princi Charles është jashtë izolimit dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

71 vjeçari, testoi pozitiv për Covid-19 javën e kaluar dhe ishte izoluar në rezidencën e tij në Skoci. Charles kaloi shtatë ditë karantinë në shtëpinë e tij në Birkhall, në pronën mbretërore Balmoral.

Më herët, Buckingham Palace tha se mbretëresha e kishte takuar të birin më 12 mars, për herë tëfundit dhe se ajo është në shëndet të mirë.


Current track

Title

Artist

Background