Posedon më shumë se 145 milion $ pasuri, por ylli i James Bond nuk do t’iu lërë asnjë cent fëmijëve: Trashëgimia është shumë e keqe…

Written by on March 24, 2020

Ylli i Hollivudit, Daniel Craig, nuk do t’ua lërë pasurinë fëmijëve të tij, duke thënë se ai planifikon ta dhurojë për bamirësi. Craig, i cili ka një pasuri të vlerësuar prej 145 milion dollarësh, nuk do t’u japë fëmijëve të tij asnjë cent, duke thënë se filozofia e tij është ta “heqë qafe pasurinë ose ta largojë përpara se të ndahet nga kjo jetë”.

52-vjeçari i tha revistës Saga: “Nuk dua të lë shuma të mëdha për gjeneratën e ardhshme. Unë mendoj se trashëgimia është mjaft e keqe”. Craig ka një vajzë 28-vjeçare nga martesa e tij me ish-gruan Fiona Loudon dhe një fëmijë tjetër me partneren e tij aktuale, aktoren Rachel Weisz.


Current track

Title

Artist

Background