Pjesë e tapetit të kuq në Oscars 2020, edhe stilistët shqiptarë

February 11, 2020

Këtë edicion të 92-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar, pjesë e tapetit të kuq janë bërë edhe shqiptarët që veshën personalitetet që kaluan aty. Një fustan të zi me cope kadife, dizenjuar nga shqiptarja Dona Matoshi ishte veshja e modeles dhe sipërmarrëses amerikane Blac Chyna.

Ndërkohë që Valdrin Sahiti kishte krijuar një fustan sateni me ngjyrë të kaltër për aktoren Christine Cavallari.

Një fustan saten ka zgjedhur edhe gazetarja dhe prezantuesja e CNN, Xixi Yang, e cila u shfaq në tapetin e kuq me një krijim të stilistes shqiptare Drenusha Xhara.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background